Naujienos Apie komandą

Biržiečiai gerino viešojo kalbėjimo įgūdžius

2018-01-25

Šią savaitę (sausio 24 d.) projekte „Gyvenu laisvai!“ dalyvaujantis Biržų jaunimas sulaukė naujo svečio – kūrybinėje dirbtuvėje lankėsi „Žinių radijo“ ir „Laisvės TV“ žurnalistas Aurimas Perednis, kuris mokė viešojo ...

Šią savaitę (sausio 24 d.) projekte „Gyvenu laisvai!“ dalyvaujantis Biržų jaunimas sulaukė naujo svečio – kūrybinėje dirbtuvėje lankėsi „Žinių radijo“ ir „Laisvės TV“ žurnalistas Aurimas Perednis, kuris mokė viešojo kalbėjimo gudrybių.

„Aiškinomės, kas svarbiausia viešai kalbant, kaip kuo ilgiau išlaikyti auditorijos dėmesį. Gavome labai daug praktinių patarimų. Labai svarbu nebijoti ir kalbėti nuoširdžiai. Tie, kurie bijo kalbėti prieš auditoriją, prieš pasisakydami turėtų pakvėpuoti diafragma,“ – pasakoja Gabrielė Stumbrytė.

„Sužinojom, kaip reikia pasiruošti viešam kalbėjimui, kokį planą turėti. Viešai kalbant svarbu išnaudoti savo balso galimybes, kad jis nebūtų monotoniškas, taip pat reikia užmegzti akių kontaktą su klausytojais, o kūno kalba turi būti atvira,“ – patarimus vardija Ieva Petronytė.

Anot jaunuolių patarimų yra daug, tačiau, ko gero, iš jų svarbiausias – niekada neatsisakyti galimybės viešai kalbėti, nes tik praktikuojantis galima tobulinti kalbą, padaryti ją vis įdomesne.

Užsiėmimo dalyviai nustebo sužinoję, kad didžiausią poveikį auditorijai turi pranešėjo kūno kalba – net 55 proc., kiek mažiau balso intonacija – 39 proc., o pasakyti žodžiai, turinys  – vos 7 proc. Tai reiškia, kad neverbalinė komunikacija yra svarbesnė už verbalinę.

Jaunuoliams buvo įdomu daugiau sužinoti gestus, šypseną, akių kontaktą, kojų padėtį, laikyseną ir kitas smulkias, tačiau viešai kalbant reikšmingas detales. „Aurimas yra tikras oratorius, visą dėmesį buvome sutelkę į jį – sekėme, kaip įdomiai, su kuo užsidegimu jis kalba,“ – sako Gabrielė.

Kad geriau įsidėmėtų, kokia turi būti sklandi, paveiki viešoji kalba, jaunuoliai nagrinėjo kelias, visiškai skirtingas kalbas. „Viena kalba buvo rišli, įdomi, atitiko principus, apie kuriuos kalbėjo Aurimas, kita – kaip mes juokavome, priminė visišką nusišnekėjimą, nebuvo nei aiškumo, nei kontakto su klausytoju,“ – pasakoja Gabrielė.

Išnagrinėję kelis pavyzdžius, jaunuoliai nutarė ir patys pasipraktikuoti. Pasiskirstę į dvi grupes, jie ruošė viešus pranešimus apie mobiliuosius telefonus jaunimo gyvenime ir apie jaunimo emigraciją. „Išklausę grupių atstovų pranešimus, pasikartojome ką išmokome, sužinojome savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Matydamas mūsų susijaudinimą, Aurimas ramino ir sakė, kad net jei kas nors nepavyksta, visada galima kalbą pakreipti taip, kad ji taptų geriausia mūsų pasakyta kalba,“ – prisimena Gabrielė.  

Besibaigiant užsiėmimui žurnalistas A. Perednis pakvietė jaunuolius apsilankyti „Žinių radijo“ studijoje. Ten jie galės pamatyti, kaip pranešamos naujienos, kai kūno kalba negelbsti ir informaciją tenka perduoti, klausytojų dėmesį išlaikyti tik žodžiais, intonacija.

Komentarai
Komentarai: 0

Biržų jaunimas laisvino kūrybiškumą

2018-01-23

Š. m. sausio 19 d. (penktadienį) Biržų jaunimas dalyvavo medijų mokymuose kartu su Vytauto Didžiojo universiteto profesore, Lietuvos žurnalistų sąjungos nare Audrone Nugaraite. Jaunuoliai kartu su ja diskutavo apie kūrybiškumą, kaip atsiskleisti ir išreikšti ...

Š. m. sausio 19 d. (penktadienį) Biržų jaunimas dalyvavo medijų mokymuose kartu su Vytauto Didžiojo universiteto profesore, Lietuvos žurnalistų sąjungos nare Audrone Nugaraite. Jaunuoliai kartu su ja diskutavo apie kūrybiškumą, kaip atsiskleisti ir išreikšti save.  
 
„Gyvenam tokiais laikais, kai vis sunkiau kažkuo išsiskirti iš kitų. Aplink daug žmonių, kurie drąsiai reiškia savo nuomonę, ir jei būsi „pilka masė“, bus sunku rasti vietą „po saule“. Juk ir, tarkime, darbdaviams reikia tokio darbuotojo, kuris gebėtų kurti, turėtų idėjų, atneštų daugiau pelno, – kalba Ugnė Kaulinytė. – Jei kursi verslą ir pasiūlysi tik tai, ką jau siūlo dešimtys kitų, nieko pasisieksi. Turi būti kūrybingas, atrasti kažką naujo ir netikėto, kad visus „sudrebintų“.“
 
Anot Ugnės, pasaulį į priekį veda pažanga, naujovės, kurios neįsivaizduojamos be kūrybiškumo.
 
„Kūrybiškumas – tai kitokios mintys, idėjos, nesilaikymas nustatytų normų. Tai būti savotišku, išsiskirti iš kitų savo idėjomis, mąstymu, – taip kūrybiškumą apibūdina Eglė Strautininkaitė. – Kartais visiškai neįtikėtinos idėjos, kurios galbūt net atrodo kvailos, yra pačios geriausios.“
 
Ugnė mano, kad sunku ne tiek būti kūrybišku, kiek išdrįsti išlaisvinti savo kūrybiškumą. „Visada baisu būti kitokiu, nes nežinai kaip kiti sureaguos, gal sulauksi nemalonios kritikos, bet tie, kurie išdrįsta, dažniausiai susilaukia pasisekimo, – kalba mergina. – Man atrodo, kad kūrybiškumas gali būti ir įgimtas ir įgytas, tačiau jis, kaip ir bet kuri kiti asmens savybė, turi būti ugdomas mokslu, literatūra, kinu ir kitais būdais.“
 
Užsiėmimo metu jaunuoliai ir patys galėjo pasitikrinti savo kūrybiškumą. Susiskirstę grupėmis, jie stengėsi sukurti ką nors naujo, originalaus ir įdomaus iš... sąvaržėlių ir popieriaus. „Sąvaržėlės gali būti skirtingų spalvų, dydžio, pagamintos iš skirtingų medžiagų ir, žinoma, skirtingai pritaikomos. Komandų idėjos buvo labai įvairios: vieni gamino sąvaržėlių girliandą, kiti – auskarus, dar kiti – kabliuką žvejybai... o dar juk galima padaryti konfeti, pagaminti atsuktuvą, panaudoti sąvaržėles kaip paveikslo detalę“ – idėjas vardina Eglė.

Komentarai
Komentarai: 0

Biržų jaunimas mokysis viešojo kalbėjimo

2018-01-21

Š. m. sausio 24 d. 11 val. Biržų kūrybinėje dirbtuvėje lankysis žurnalistas „Žinių radijo“ ir „Laisvės TV“ žurnalistas Aurimas Perednis, kuris supažindins jaunimą su viešojo kalbėjimo ir efektyvios komunikacijos principais.

KVIEČIAME DALYVAUTI!!!

Komentarai
Komentarai: 0

Biržiečiai diskutuos apie kūrybingumą ir asmeninę komunikaciją

2018-01-18

Š. m. sausio 19 d. (penktadienį) 10 val. Biržų kūrybinėje dirbtuvėje lankysis projekto „Gyvenu laisvai!“ ekspertė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Audronė Nugaraitė. Ji kartu su jaunimu diskutuos apie kūrybingumą ir asmeninę komunikaciją, kaip ir kokias žinias galime perduoti kitiems.

KVIEČIAME DALYVAUTI!

Komentarai
Komentarai: 0

Biržų jaunimas užbaigė filmavimus Vilniuje

2017-12-15

Šį ketvirtadienį (gruodžio 14 d.) Biržų jaunimas išsiruošė į Vilnių, kad nufilmuotų paskutines scenas būsimam filmui apie garsiąją Radvilų giminę, jos vaidmenį ir palikimą Biržuose. Filmavimai vyko Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

„Tai ...

Šį ketvirtadienį (gruodžio 14 d.) Biržų jaunimas išsiruošė į Vilnių, kad nufilmuotų paskutines scenas būsimam filmui apie garsiąją Radvilų giminę, jos vaidmenį ir palikimą Biržuose. Filmavimai vyko Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

„Tai buvo paskutinis filmavimas. Susėdom ratu, užsimerkėm ir kalbėjomės apie Liudvikos Radvilaitės gyvenimą, o rato viduryje stovėjo operatorius ir mus filmavo,“ – pasakoja Meda Niauraitė. Vėliau jaunuoliai ta pačia tema kalbėjosi jau atsimerkę.

Anot Mato Bagamolovo, jaunuoliai įsivaizdavo lyg vyktų draugiškas pokalbis ir jie vieni kitiems pasakotų, ką girdėjo, ką žino apie šią kunigaikštytę. Pokalbyje susipynė tikri faktai – istorinės detalės, ir jaunimo interpretacijos, pamąstymai. „Mano nuomone, Liudvika buvo drąsi, ryžtinga, savo tikslų siekianti ir stipri moteris,“ – mintimis dalijasi Rugilė Kornitenko.

Vėliau jaunuoliai prieš kamerą sužaidė maždaug prieš keturis mėnesius pirmą kartą išbandytą žaidimą. Biržiečiai vardijo skaičius nuo vieneto didėjančia tvarka (vienas, du, trys, keturi...), tačiau jie tai darė atsitiktinai, t.y., bet kada bet kuris galėjo įsiterpti ir pasakyti sekantį skaičių. Pagrindinė taisyklė – du jaunuoliai tuo pačiu metu negali ištart to paties skaičiaus. Taigi, kaip žinot, ar kas nors pasakys skaičių, ar dabar jau mano eilė? „Čia svarbiausia pajausti vieniems kitus. Kai anksčiau žaidėm šį žaidimą, iki dešimt buvo sunku suskaičiuot, o šį kartą net iki trisdešimties suskaičiavom. Galėjom skaičiuot ir toliau, bet mus sustabdė. Taigi, užsiėmimai mus suartino,“ – kalba Matas.

Jaunuoliai džiaugiasi, kad galėjo sudalyvauti filmuojant filmą. „Buvo įdomu ir naudinga, gerai praleidau laiką, šiek tiek sumažėjo scenos baimė,“ – apibendrina Meda.

O štai režisierė Marija Stonytė apie filmavimus nedaugžodžiauja, tačiau giria jaunimą: „sekėsi gerai, auksiniai mokiniai.“

Komentarai
Komentarai: 0

© 2018 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.