Naujienos Apie komandą

Biržiečiai diskutuos su humoristu Justinu Jankevičiumi

2018-06-07

Š. m. birželio 8 d. 12 val. Biržų kūrybinėje dirbtuvėje vyks paskutinis šiais mokslo metais susitikimas. Jaunimo pageidavimu, į svečius atvyksta humoristas, televizijos laidų ir renginių vedėjas, vienas iš „Humoro klubo“ įkūrėjų Justinas Jankevičius.

Biržiečiai kartu su juo diskutuos apie tai, kas šiandien svarbu jaunam žmogui, gyvenimo vertybes, pasirinkimus ir pan.

Komentarai
Komentarai: 0

Biržiečiai lygino smetoninę ir dabartinę Lietuvą

2018-04-16

Balandžio mėn. viduryje Biržų kūrybinėje dirbtuvėje lankėsi istorikas, Vilniaus universiteto dėstytojas, Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatas dr. Norbertas Černiauskas. Jis kartu su jaunimu diskutavo apie smetoninę ir dabartinę Lietuvą, aptarė to meto ir šių ...

Balandžio mėn. viduryje Biržų kūrybinėje dirbtuvėje lankėsi istorikas, Vilniaus universiteto dėstytojas, Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatas dr. Norbertas Černiauskas. Jis kartu su jaunimu diskutavo apie smetoninę ir dabartinę Lietuvą, aptarė to meto ir šių dienų pasiekimus.

„Lyginome smetoninę ir dabartinę Lietuvą, kur kurios stiprybės, pranašumai, – kalba Matas Bagamolovas. – Šiandieninė Lietuva turtingesnė, joje aukštesnė gyvenimo kokybė, ji labiau pripažinta užsienio šalių. Smetoninėje Lietuvoje daug kas buvo kuriama nuo nulio, todėl tuomet buvo sunkiau.“

„Šis susitikimas mane paskatino susimąstyti, kas tuomet, o kas dabar padaryta, ar mes tobulėjame, kuriame kažką naujo, ar tik atkartojame tai, kas jau sukurta, ir vejamės kitus – mintimis dalijasi Viktorija Krivičiūtė. – Istorikas pateikė pavyzdžių, kurie privertė suabejoti, tačiau vistik, manau, kad esame gana unikalūs ir sugebame sukurti šį tą ir savo.“

Tiek smetoninė, tiek dabartinė Lietuva gali didžiuotis krepšiniu, kuris garsina mūsų šalį pasaulyje. Vadovaujant Smetonai, taip pat garsėjome dėl sviesto, pagal kurio eksportą užėmėme vienas pirmųjų pozicijų pasaulyje, lietuviškų Antano Gustaičio sukonstruotų lėktuvų ANBO. O kuo galime pasidžiaugti šiandien? „Išlikusiomis tradicijomis, kalba. Mūsų šviesos ir lazerių technologijos, biotechnologijų pramonė yra itin aukšto lygio, todėl galime teigti, kad turime daug išsilavinusių žmonių, gerų specialistų,“ – pastebi Viktorija.

Anot jaunuolių, valstybės sėkmė, pažanga, pirmiausia, priklauso nuo žmonių įsitraukimo į jos gyvenimą, nuo pastangų kurti jos gerovę. „Jei valstybės gyventojai bus pilietiški, gerbs ir tausos jos kultūrą, nepasiduos neišvengiamai globalizacijai, tai ir valstybė bus stipri, pažangi, – kalba Matas. – Lietuvoje viskas priklauso nuo mūsų pačių – nuo mažiausių iki pagyvenusių. Kiekvienas geras darbas padeda kurti geresnę valstybę.“

Komentarai
Komentarai: 0

Biržiečiai lygins „Smetoninę“ ir dabartinę Lietuvą

2018-04-15

Įpusėjus pavasariui, š. m. balandžio 16 d. (pirmadienį) 10 val., projekto „Gyvenu laisvai!“ kūrybinėje dirbtuvėje Biržų „Saulės“ gimnazijoje lankysis istorikas, Vilniaus universiteto dėstytojas, Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatas dr. Norbertas Černiauskas. Jis kartu su jaunimu diskutuos ir lygins „Smetoninę“ ir dabartinę Lietuvą.

KVIEČIAME AKTYVIAI DALYVAUTI!!!

Komentarai
Komentarai: 0

Biržiečiai gerino viešojo kalbėjimo įgūdžius

2018-01-25

Šią savaitę (sausio 24 d.) projekte „Gyvenu laisvai!“ dalyvaujantis Biržų jaunimas sulaukė naujo svečio – kūrybinėje dirbtuvėje lankėsi „Žinių radijo“ ir „Laisvės TV“ žurnalistas Aurimas Perednis, kuris mokė viešojo ...

Šią savaitę (sausio 24 d.) projekte „Gyvenu laisvai!“ dalyvaujantis Biržų jaunimas sulaukė naujo svečio – kūrybinėje dirbtuvėje lankėsi „Žinių radijo“ ir „Laisvės TV“ žurnalistas Aurimas Perednis, kuris mokė viešojo kalbėjimo gudrybių.

„Aiškinomės, kas svarbiausia viešai kalbant, kaip kuo ilgiau išlaikyti auditorijos dėmesį. Gavome labai daug praktinių patarimų. Labai svarbu nebijoti ir kalbėti nuoširdžiai. Tie, kurie bijo kalbėti prieš auditoriją, prieš pasisakydami turėtų pakvėpuoti diafragma,“ – pasakoja Gabrielė Stumbrytė.

„Sužinojom, kaip reikia pasiruošti viešam kalbėjimui, kokį planą turėti. Viešai kalbant svarbu išnaudoti savo balso galimybes, kad jis nebūtų monotoniškas, taip pat reikia užmegzti akių kontaktą su klausytojais, o kūno kalba turi būti atvira,“ – patarimus vardija Ieva Petronytė.

Anot jaunuolių patarimų yra daug, tačiau, ko gero, iš jų svarbiausias – niekada neatsisakyti galimybės viešai kalbėti, nes tik praktikuojantis galima tobulinti kalbą, padaryti ją vis įdomesne.

Užsiėmimo dalyviai nustebo sužinoję, kad didžiausią poveikį auditorijai turi pranešėjo kūno kalba – net 55 proc., kiek mažiau balso intonacija – 39 proc., o pasakyti žodžiai, turinys  – vos 7 proc. Tai reiškia, kad neverbalinė komunikacija yra svarbesnė už verbalinę.

Jaunuoliams buvo įdomu daugiau sužinoti gestus, šypseną, akių kontaktą, kojų padėtį, laikyseną ir kitas smulkias, tačiau viešai kalbant reikšmingas detales. „Aurimas yra tikras oratorius, visą dėmesį buvome sutelkę į jį – sekėme, kaip įdomiai, su kuo užsidegimu jis kalba,“ – sako Gabrielė.

Kad geriau įsidėmėtų, kokia turi būti sklandi, paveiki viešoji kalba, jaunuoliai nagrinėjo kelias, visiškai skirtingas kalbas. „Viena kalba buvo rišli, įdomi, atitiko principus, apie kuriuos kalbėjo Aurimas, kita – kaip mes juokavome, priminė visišką nusišnekėjimą, nebuvo nei aiškumo, nei kontakto su klausytoju,“ – pasakoja Gabrielė.

Išnagrinėję kelis pavyzdžius, jaunuoliai nutarė ir patys pasipraktikuoti. Pasiskirstę į dvi grupes, jie ruošė viešus pranešimus apie mobiliuosius telefonus jaunimo gyvenime ir apie jaunimo emigraciją. „Išklausę grupių atstovų pranešimus, pasikartojome ką išmokome, sužinojome savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Matydamas mūsų susijaudinimą, Aurimas ramino ir sakė, kad net jei kas nors nepavyksta, visada galima kalbą pakreipti taip, kad ji taptų geriausia mūsų pasakyta kalba,“ – prisimena Gabrielė.  

Besibaigiant užsiėmimui žurnalistas A. Perednis pakvietė jaunuolius apsilankyti „Žinių radijo“ studijoje. Ten jie galės pamatyti, kaip pranešamos naujienos, kai kūno kalba negelbsti ir informaciją tenka perduoti, klausytojų dėmesį išlaikyti tik žodžiais, intonacija.

Komentarai
Komentarai: 0

Biržų jaunimas laisvino kūrybiškumą

2018-01-23

Š. m. sausio 19 d. (penktadienį) Biržų jaunimas dalyvavo medijų mokymuose kartu su Vytauto Didžiojo universiteto profesore, Lietuvos žurnalistų sąjungos nare Audrone Nugaraite. Jaunuoliai kartu su ja diskutavo apie kūrybiškumą, kaip atsiskleisti ir išreikšti ...

Š. m. sausio 19 d. (penktadienį) Biržų jaunimas dalyvavo medijų mokymuose kartu su Vytauto Didžiojo universiteto profesore, Lietuvos žurnalistų sąjungos nare Audrone Nugaraite. Jaunuoliai kartu su ja diskutavo apie kūrybiškumą, kaip atsiskleisti ir išreikšti save.  
 
„Gyvenam tokiais laikais, kai vis sunkiau kažkuo išsiskirti iš kitų. Aplink daug žmonių, kurie drąsiai reiškia savo nuomonę, ir jei būsi „pilka masė“, bus sunku rasti vietą „po saule“. Juk ir, tarkime, darbdaviams reikia tokio darbuotojo, kuris gebėtų kurti, turėtų idėjų, atneštų daugiau pelno, – kalba Ugnė Kaulinytė. – Jei kursi verslą ir pasiūlysi tik tai, ką jau siūlo dešimtys kitų, nieko pasisieksi. Turi būti kūrybingas, atrasti kažką naujo ir netikėto, kad visus „sudrebintų“.“
 
Anot Ugnės, pasaulį į priekį veda pažanga, naujovės, kurios neįsivaizduojamos be kūrybiškumo.
 
„Kūrybiškumas – tai kitokios mintys, idėjos, nesilaikymas nustatytų normų. Tai būti savotišku, išsiskirti iš kitų savo idėjomis, mąstymu, – taip kūrybiškumą apibūdina Eglė Strautininkaitė. – Kartais visiškai neįtikėtinos idėjos, kurios galbūt net atrodo kvailos, yra pačios geriausios.“
 
Ugnė mano, kad sunku ne tiek būti kūrybišku, kiek išdrįsti išlaisvinti savo kūrybiškumą. „Visada baisu būti kitokiu, nes nežinai kaip kiti sureaguos, gal sulauksi nemalonios kritikos, bet tie, kurie išdrįsta, dažniausiai susilaukia pasisekimo, – kalba mergina. – Man atrodo, kad kūrybiškumas gali būti ir įgimtas ir įgytas, tačiau jis, kaip ir bet kuri kiti asmens savybė, turi būti ugdomas mokslu, literatūra, kinu ir kitais būdais.“
 
Užsiėmimo metu jaunuoliai ir patys galėjo pasitikrinti savo kūrybiškumą. Susiskirstę grupėmis, jie stengėsi sukurti ką nors naujo, originalaus ir įdomaus iš... sąvaržėlių ir popieriaus. „Sąvaržėlės gali būti skirtingų spalvų, dydžio, pagamintos iš skirtingų medžiagų ir, žinoma, skirtingai pritaikomos. Komandų idėjos buvo labai įvairios: vieni gamino sąvaržėlių girliandą, kiti – auskarus, dar kiti – kabliuką žvejybai... o dar juk galima padaryti konfeti, pagaminti atsuktuvą, panaudoti sąvaržėles kaip paveikslo detalę“ – idėjas vardina Eglė.

Komentarai
Komentarai: 0

© 2019 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.