Naujienos Apie komandą

Klaipėdiečiai išlaisvino kūrybiškumą

2018-03-06

Šių metų kovo pradžioje Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijoje lankėsi žurnalistas, fotografas Zinas Kazėnas ir projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Jaunuoliai kartu su jais ne tik ...

Šių metų kovo pradžioje Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijoje lankėsi žurnalistas, fotografas Zinas Kazėnas ir projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Jaunuoliai kartu su jais ne tik diskutavo apie kūrybiškumą, saviraišką, bet ir eksperimentavo bei įgyvendino savo kūrybines idėjas.

Jaunuoliai aiškinosi, kaip naujos pažintys ir patirtys padeda atrasti save, įkvepia kūrybai. „Daug kalbėjom apie gyvenimiškas patirtis, keliones. Svečiai papasakojo įdomių istorijų, dalijosi įspūdžiais iš kelionių, – kalba Viktorija Karpalo. – Kai keliauji, atrandi vis kažką naujo ir tai atveria naują pasaulį, įkvepia kurti. Atsiranda noras tęsti paieškas, atrasti dar ir dar ką nors naujo, įamžinti tai kūryboje.“

Viktorija prisipažįsta, kad itin mėgsta keliauti, todėl nekantriai laukia vasaros, kai galės pamatyti, patirti ir išbandyti šį tą naujo.

Kūrybiškumui reikia ne tik įkvėpimo, bet ir drąsos imtis to, ko iki šiol nebuvo, pateikti visiškai kitokį, netikėtą matymą, sprendimą. O tai nėra lengva. Tuo jaunuoliai įsitikino gavę netikėtą, bet smagią užduotį – sukurti papuošalą ar kitą dirbinį iš įvairių juostelių, virvučių, diržų ir kitų medžiagų. Jaunuoliams buvo suteikta visiška kūrybinė laisvė – kiekvienas galėjo pasirinkti, kam ir ką kurs, savaip derinti medžiagas, detales ir pan.

Komentarai
Komentarai: 0

Klaipėdiečiai žadins kūrybiškumą su D. Radzevičiumi

2018-03-04

Pirmąjį pavasario pirmadienį (š. m. kovo 5 d.) Klaipėdos jaunimas budins kūrybiškumą. Jaunuoliai kartu su projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu iš iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku diskutuos, kaip priimti kūrybiškus sprendimus, ...

Pirmąjį pavasario pirmadienį (š. m. kovo 5 d.) Klaipėdos jaunimas budins kūrybiškumą. Jaunuoliai kartu su projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu iš iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku diskutuos, kaip priimti kūrybiškus sprendimus, kaip atkreipti aplinkinių dėmesį ir ką daryti, kad tave pamatytų, išgirstų bei suprastų.

Susitikimas vyks kūrybinėje dirbtuvėje Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijoje.

Komentarai
Komentarai: 0

Klaipėdos jaunimo kūrybiškumo paieškos

2018-02-27

Naują savaitę Klaipėdos jaunimas pasitiko medijų mokymuose kartu su projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi, su kuriuo leidosi į kūrybiškumo paieškas.

„Kalbėjome apie ...

Naują savaitę Klaipėdos jaunimas pasitiko medijų mokymuose kartu su projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi, su kuriuo leidosi į kūrybiškumo paieškas.

„Kalbėjome apie kūrybiškumą, kad reikia nebijoti išsiskirti, mąstyti ir kurti neįprastai, kitaip nei visi. Šis susitikimas įkvėpė, po jo kilo naujų minčių,“ – pasakoja Darja Grigorianc.

Jaunuoliai įsitikinę, kad kūrybiškumas itin svarbus ir reikalingas šiuolaikiniam žmogui. Tehnologinė pažanga veržiasi į mūsų gyvenimus. Robotai jau keičia žmones atliekant su rutina susijusius, lengvai nuspėjamus darbus. Kūrybiniai sprendimai bent kol kas jiems neįkandami ir rodo žmogaus išskirtinumą, pranašumą prieš technologijas. „Reikia būti kūrybingam, gebėti kurti, kritiškai mąstyti, kad gyvenime daugiau pasiektum,“ – kalba Viktorija Karpalo.

„Manau, kūrybiškumas gali būti tiek įgimtas, tiek įgytas, bet kažin, ar įgytas bus toks pat efektyvus kaip prigimtinis,“ – svarsto Darja.

Kad įvertintų visuomenės kūrybiškumą, jaunuoliai aptartė Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmečio minėjimą. „Visur buvo tik geltona, žalia, raudona, bet juk Šimtmetis – ne tik vėliava. Reikia žvelgti drąsiau, išlaisvinti fantaziją. Dar svarbu daryti tai, kas patinka ir nebijoti klysti“ – kalba Alisa Ongemach. Anot jos, yra atvejų, kai neverta ieškoti gilios prasmės ir į tam tikrus dalykus reikia žvelgti paprasčiau. Čia ji kaip pavyzdį mini Kazimiro Malevičiaus paveikslą „Juodasis kvadratas“.

Antroje užsiėmimo dalyje jaunuoliai leidosi į kūrybines paieškas unikaliame, galbūt net vieninteliame Lietuvoje žymaus anglų dramaturgo ir poeto Viljamo Šekspyro muziejuje „Globus“ Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijoje.

„Apie šį muziejų beveik niekas nežino, išskyrus mūsų gimnazijos bendruomenę. Jame gausu knygų, paveikslų ir kitų eksponatų. Turėjom sugalvoti ir nusifotografuoti su jais kuo įdomiau,“ – pasakoja Viktorija.

Anot merginos, jaunuoliai svarstė ir aptarė tokio muziejaus privalumus ir trūkumus. Klaipėdiečiai akcentavo jo išskirtinumą, džiaugėsi galimybe gauti sužinoti apie garsų dramaturgą, tačiau pastebėjo, kad muziejuje trūksta sistemos – daugelis eksponatų sudėlioti atsitiktine tvarka, mažai šį muziejų žinančių ir lankančių.

Komentarai
Komentarai: 0

Klaipėdos jaunimas ugdys kūrybingumo ir asmeninės komunikacijos įgūdžius

2018-02-25

Besibaigiant paskutiniam žiemos mėnesiui, š. m. vasrio 26 d., kūrybinėje dirbtuvėje Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijoje lankysis projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Šį kartą jis kartu su jaunimu bandys iššifruoti kūrybingumo algoritmą, aptars pagrindinius asmeninės komunikacijos principus.

Komentarai
Komentarai: 0

Klaipėdiečiai nagrinės informacijos šaltinius

2018-02-02

Prasidėjus paskutiniam žiemos mėnesiui, š. m. vasario 5 d. 10.20 val., Klaipėdos kūrybinėje dirbtuvėje „Žaliakalnio“ gimnazijoje lankysis Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Audronė Nugaraitė ir žurnalistas, politikos ...

Prasidėjus paskutiniam žiemos mėnesiui, š. m. vasario 5 d. 10.20 val., Klaipėdos kūrybinėje dirbtuvėje „Žaliakalnio“ gimnazijoje lankysis Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Audronė Nugaraitė ir žurnalistas, politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius.

Jaunuoliai kartu su svečiais diskutuos ir aiškinsis, kokie būna informacijos šaltiniai, kada jais galima pasitikėti, kada geriau „įjungti“ kritinį mąstymą.

KVIEČIAME AKTYVIAI DALYVAUTI!

Komentarai
skivysq 2018-08-24

ou a mata slivai

Plugas 2018-08-24

kap saka? a mon saka? eik naxui ciulpk tu bybi

Komentarai: 2

© 2019 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.