Naujienos

Pasitikrink žinias Konstitucijos egzamine

2017-09-21

Minint 25-ąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos metines, LR Teisingumo ministerija jau vienuoliktą kartą inicijuoja Konstitucijos egzaminą ir kartu su jo globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite – kviečia pasitikrinti savo žinias apie pagrindinį ...

Minint 25-ąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos metines, LR Teisingumo ministerija jau vienuoliktą kartą inicijuoja Konstitucijos egzaminą ir kartu su jo globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite – kviečia pasitikrinti savo žinias apie pagrindinį valstybės įstatymą.

Šiemet pirmasis Konstitucijos egzamino etapas vyks š. m. spalio 3 dieną. Gabiausieji Konstitucijos egzamino dalyviai dėl nugalėtojo vardo susigrums antrajame etape, kuris vyks š. m. spalio 12 dieną.

Konstitucijos egzamino dalyviai dėl geriausiai išmanančio pagrindinį šalies įstatymą vardo varžysis atskirose grupėse: mokiniai, nuteistieji, aklieji, teisinį išsilavinimą turintys bei teisinio išsilavinimo neturintys asmenys. Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų mokiniai rungsis keturiose amžiaus grupėse: 1–4 klasių, 5–7 klasių, 8–9 klasių ir 10–12 klasių.

Egzaminą bus galima laikyti savivaldybėse, mokyklose, universitetuose, kitose vietose ir interneto portale „Delfi.lt“.

Net 32 geriausiai egzaminą išlaikę asmenys bus pagerbti apdovanojimų ceremonijoje, kuri įvyks š. m. spalio 25 d.  Prezidentūroje. Laimėtojų laukia planšetiniai kompiuteriai, elektroninės skaityklės ir kiti prizai.

Daugiau informacijos apie Konstitucijos egzaminą – interneto svetainėje konstitucijosegzaminas.lt.

Naujienų portale „Delfi.lt“ pateikiama išsami informaciją dėl Konstitucijos egzamino organizavimo savo mokyklose. Mokyklų atstovai kviečiami registruotis, nurodant už egzaminą atsakingų asmenų (koordinatorių) duomenis ir numatomą egzaminą laikysiančių moksleivių skaičių. Pažymima, kad jokia kita forma registracija nėra vykdoma ir norint dalyvauti Konstitucijos egzamine 2017 internetinė registracija yra būtina kiekvienai mokyklai. Mokyklose egzaminas organizuojamas 2017 m. spalio 3 d. 9 val. Egzamino užduotys bus atsiųstos tik toms mokykloms, kurios užsiregistruos šioje sistemoje pateikdamos galiojantį/ veikiantį egzamino koordinatoriaus el. paštą. 
Daugiau informacijos – www.delfi.lt/konstitucijos-egzaminas/?type=mokykloms

Komentarai
Komentarai: 0

Klaipėdiečiai kimba į medijų mokymus

2017-09-19

Šį ketvirtadienį (rugsėjo 21 d.) projekto „Gyvenu laisvai!“ kūrybinėje dirbtuvėje Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnzijoje lankysis Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Audronė Nugaraitė.

Ji ves pirmąjį medijų mokymų užsiėmimą ir kartu su ...

Šį ketvirtadienį (rugsėjo 21 d.) projekto „Gyvenu laisvai!“ kūrybinėje dirbtuvėje Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnzijoje lankysis Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Audronė Nugaraitė.

Ji ves pirmąjį medijų mokymų užsiėmimą ir kartu su jaunuoliais aptars, kas yra kritinis mąstymas, kam ir kada jis reikalingas, o taip pat daugelį kitų susijusių klausimų.

Mokymų pradžia – 14.20 val.

KVIEČIAME AKTYVIAI DALYVAUTI!!!

Komentarai
Komentarai: 0

Pristatome filmo „Antroji karta nuo Sausio“ anonsą

2017-09-19

Taip nekantru ir smalsu žvilgterėti, ką paskutinę vasaros savaitę nuveikė projekto „Gyvenu laisvai!“ dalyviai, jaunieji šauliai, skautai ir ateitininkai kartu su režisieriais Vytautu V. Landsbergiu, Ramune Rakauskaite, operatoriumi ir montuotoju Povilu ...

Taip nekantru ir smalsu žvilgterėti, ką paskutinę vasaros savaitę nuveikė projekto „Gyvenu laisvai!“ dalyviai, jaunieji šauliai, skautai ir ateitininkai kartu su režisieriais Vytautu V. Landsbergiu, Ramune Rakauskaite, operatoriumi ir montuotoju Povilu Baltinu.

Rugpjūčio 25–31 d., dalyvaudami kino akademijoje Alantoje, jie atsigręžė į 1991 m. Sausio 13-osios įvykius, domėjosi, kas ir kaip tą lemtingąją naktį vyko, o savo jausmus, mintis apie laisvę, jos kainą, žmonių pasirinkimus sudėjo į filmą „Antroji karta nuo Sausio“.

Filme Lietuvos lenkų, rusų ir lietuvių jaunuoliai stoja prieš kameras ir atvirai, nuoširdžiai pasakoja, kaip jie mato Sausio 13-ąją, svarsto, kaip elgtųsi, ką darytų tokiomis aplinkybėmis.

Be interviu su jaunuoliais, filme taip pat rodomi vaizdai iš jų vizito į LR Seimą, susitikimų su Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku prof. Vytautu Landsbergiu ir LRT žurnaliste Egle Bučelyte, panaudoti LRT archyviai kadrai.

Planuojama, kad 2018 m. minint Sausio 13-ąją ar jos išvakarėse filmas bus parodytas per LRT televiziją. O kad šis laikas neprailgtų, kviečiame susipažinti su jo anonsu:
https://www.youtube.com/watch?v=I2qFzJeBhqU&feature=youtu.be

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas aptars būsimo filmo detales

2017-09-19

Šį trečiadienį (rugsėjo 20 d.) 13 val. Šalčininkų rajono (Eišiškių) jaunimas susitiks režisiere Jūrate Samulionyte ir nagrinės atskiras kuriamo filmo apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją scenarijaus vietas, svarstys, kaip būtų ...

Šį trečiadienį (rugsėjo 20 d.) 13 val. Šalčininkų rajono (Eišiškių) jaunimas susitiks režisiere Jūrate Samulionyte ir nagrinės atskiras kuriamo filmo apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją scenarijaus vietas, svarstys, kaip būtų galima jas kuo patraukliau, įdomiau pristatyti žiūrovui.

Jaunuoliai taip pat aptars filmo veikėjus, jų charakterius, kur būtų galima filmuoti atskiras filmo scenas ir kitus susijusius klausimus.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškiečiai gludina filmo scenarijų

2017-09-17

Šalčininkų rajono komanda „Eišiškių versmė“ jau turi pirminį filmo apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją scenarijų. Jį penktadienį (rugsėjo 15 d.) pristatė ir aptarė kartu su režisiere Jūrate Samulionyte. Jaunuoliai į ...

Šalčininkų rajono komanda „Eišiškių versmė“ jau turi pirminį filmo apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją scenarijų. Jį penktadienį (rugsėjo 15 d.) pristatė ir aptarė kartu su režisiere Jūrate Samulionyte. Jaunuoliai į sukilimą prieš Rusijos imperijos valdžią, daug kam girdėtą, tačiau menkai žinomą šeimą pažvelgė kiek kitaip nei scenaristė Eglė Vertelytė.

„Scenaristės parašytas scenarijus mums patiko, bet norėjom labiau parodyti pačią sukilimo, Narbutų istoriją. Kol nepradėjom ruoštis projektui, apie tai buvom tik viena ausimi girdėję, o dabar sužinojom tiek naujo! Daugelis miestelėnų nė nenutuokia, kas, kur ir kaip čia vyko, kam ir kodėl paminklas stovi Eišiškių Gegužės aikštėje stovi, – sako Marta Voronovičiūtė. –  Nusprendėm papasakoti visą istoriją, taip dar labiau įsigilindami patys ir praplėsdami kitų žmonių akiratį. Tai lyg tam tikra mūsų misija.“

Ir taip vieną popietę Marta kartu su Gabriele Milkintaite nutarė išbandyti, ką gi reiškia rašyti filmo scenarijų, ir pateikė savo versiją. „Tai bus vaidybinė dokumentika su tikra istorija, tikrais faktais. Sukilimo, Narbutų istorija mažai kam žinoma ir ji įdomi tokia, kokia yra, be pagražinimų,“ – mano Gabrielė. Tokios pat nuomonės ir Edgaras Lėckas, kuris mano, kad pagrindinis scenarijaus privalumas – tikrovę atitinkantys faktai, logiška jų seka. „Norim pasakoti tikrą, realią istoriją, joje negali būti nukrypimų, faktinių klaidų,“ – kalba vaikinas.

Nors iš pradžoų rašant scenarijų merginoms teko pasukti galvas, tačiau vėliau mintys pynėsi labai greitai, nuosekliai. Gabrielė ir Marta džiaugiasi, kad filmo scenarijus patiko kitiems komandos nariams, režisierei. „Režisierė pasiūlė dar pagalvoti, pamąstyti – jaunose galvose bet kada gali atsirasti idėjų
proveržis. Jei dar ką sugalvosim, įterpsim,“ – mintimis dalijasi Marta.

Eišiškiečiai siekia išlaikyti intrigą ir kol kas nelinkę atskleisti filmo detalių, tačiau Gabrielė užsimena, kad žiūrovai išvys, kaip sukilimo išvakarėse gyventojai susivienijo ir ruošėsi kovai, kaip išdavikui atskleidus sukilėlių vietą, žuvo vienas pirmųjų jo organizatorių Liudvikas Narbutas, ir kt. Filme netrūks ir meilės, išskyrimo nerimo ir kitų šiltų jausmų. „Išlaikysime pusiausvyrą tarp kovos ir romantikos, sujungsime praeitį ir dabartį,“ – intriguoja Gabrielė.

Anot jos, filme bus daug veiksmo, skirtingų veikėjų. „Masinėms scenoms galvojam paskviesti savo miestelio gyventojus,“ – planais dalijasi mergina.

Kitame susitikime jaunuoliai dar giliau panagrinės atskiras filmo scenarijaus vietas, skirstysis vaidmenimis, svarstys, kokios filmavimo vietos atskiroms scenoms geriausiai tiktų.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas aptars būsimo filmo scenarijų

2017-09-13

Šį penktadienį (rugsėjo 15 d.) 13 val. Eišiškių jaunimas susitiks su režisiere Jūrate Samulionyte, kad aptartų kuriamo filmo apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją scenarijų.

Pirminį filmo scenarijų parengė scenaristė Eglė Vertelytė. Jaunuoliai, įdėmiai su juo susipažinę ir išnagrinėję, dalinsis mintimis, idėjomis, kokiomis naujomis detalėmis jį papildyti ir padaryti dar įdomesnį, spalvingesnį.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškiečiai: kurti filmą sunkiau nei atrodė

2017-09-08

Jei kas manė, kad filmo kūrimas – vien žaidimas ar pramoga, tai po rugsėjo 7 d. susitikimo su režisiere Jūrate Samulionyte daugeliui eišiškiečių taip neatrodo. Jaunuoliai įsitikino, koks svarbus ir atsakingas kiekvieno kūrybinės komandos nario darbas, į kokias ...

Jei kas manė, kad filmo kūrimas – vien žaidimas ar pramoga, tai po rugsėjo 7 d. susitikimo su režisiere Jūrate Samulionyte daugeliui eišiškiečių taip neatrodo. Jaunuoliai įsitikino, koks svarbus ir atsakingas kiekvieno kūrybinės komandos nario darbas, į kokias keblias situacijas kartais jie patenka.

Tarp eišiškiečių ir režisierės J. Samulionytės yra nusistovėjusi tokia lyg nerašyta tradicija: prasidedant užsiėmimui išbandyti kokį nors aktyvinantį, telkiantį, dar geriau vieni kitus pažinti leidžiantį žaidimą. Ne išimtis ir šis susitikimas. Šiek tiek judėję ir pamiklinę mąstymą, jaunuoliai žiūrėjo filmuką apie filmų kūrimo „virtuvę“, kiek ir kokių kūrybinės komandos narių joje sukasi, ką jie veikia, su kokiais iššūkiais susiduria ir pan.

„Tai buvo smagus filmukas, kaip gimsta filmai, kiek daug skirtingų profesijų žmonių – režisierius, operatorius, prodiuseris, kompozitorius, dailininkas, grimeris, asistentai ir kiti – prie to dirba. Visi jie sudaro vieną darnią komandą, kiekvieno jų darbas yra persipynęs su kitų,“ – pasakoja Gabrielė Milkintaitė.

Kitai susitikimo dalyvei Martai Vorovičiūtei itin įsiminė, kiek daug atsakomybės tenka režisieriui: spręsti iškilusias problemas, gauti prodiuserio pritarimą, išaiškinti kaip vaidinti aktoriams ir t.t. Na, tarkime, „jis bando parodyt mažai mergaitei, ką vaidinti, ji palinksi galvą, bet pradėjus filmuot vėl nieko nedaro,“ – pateikia pavyzdį Marta.

Martai pritaria ir Gabrielė: „režisierius už viską atsakingas, jis kaip koks laikrodininkas turi visus sureguliuoti, kad visi kartu gerai veiktų.“ O štai Agnė Pogoželskaitė neišskiria vieno ir mano, kad „visi darbai atsakingi, nelengvi – ar tai scenaristo, ar režisieriaus, ar grimerio ar bet kuris kitas.“

Anot Martos, filmukas ir po jo vykusi diskusija turėtų padėti jaunuoliams galutinai apsispręsti, kokių darbų jie imsis ir už ką bus atsakingi kurdami savo filmą. Tiesa, daugelis jau žino ar bent nujaučia, kieno duonos norėtų paragauti. Pavyzdžiui, Gabrielė užsimena, kad ji norėtų būti aktore. Martai taip pat patiktų vaidinti ir prisidėti kuriant filmo dailę, vizualiką. Agnė norėtų bent trumpam pajusti, ką reiškia būti režisiere, ir t.t. 

Antroje susitikimo dalyje jaunuoliai peržiūrėjo dar vieną filmuką ir sužinojo, kaip kuriami specialieji filmų efektai. Prie vadinamosios žaliosios „sienos“ nufilmavus tam tikras filmo scenas, žalia šviesa skaitmeniniu būdu gali būti pakeista į neįtikėtinus efektus. „Pavyzdžiui, žaliosios „sienos“ leidžia sukurti efektą, kad filmo veiksmas vyksta judrioje Niujorko gatvėje, tačiau iš tikrųjų aktoriai ten net nebuvo,“ – pasakoja Gabrielė. „Įsivaizduokit, filmavimai vyksta ant nedidelio kalniuko, o filme atrodo, kad nufilmuota Alpėse,“ – dar vieną pavyzdį pateikia Agnė.

Susitikimo metu jaunuoliai taip pat papasakojo režisierei J. Samulionytei apie savo dalyvavimą kino akademijoje Alantoje (Molėtų r.), aptarė būsimus darbus. Anot jų, jau greitai režisierė atsiųs pirminį būsimo filmo apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės vaidmenį scenarijų, o jaunuoliai su juo susipažins ir pateiks savo siūlymus, idėjas, ką ir kaip būtų galima papildyti, keisti.

Energingai nusiteikę eišiškiečiai žada netempti gumos ir šį rudenį itin daug nuveikti.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškiečiai susitiks su režisiere Jūrate Samulionyte

2017-09-05

Vasara baigėsi, taigi, pats metas kibti į darbus. Šį ketvirtadienį (rugsėjo 7 d.) 11 val. Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje lankysis ir su komanda „Eišiškių versmė“ susitiks režisierė Jūratė Samulionytė.

Ji kartu su jaunuoliais aptars tolimesnius darbus kuriant filmą apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės vaidmenį gimtajame krašte.

Komentarai
Komentarai: 0