Naujienos Apie komandą

Eišiškiečiai pradeda filmavimus

2017-10-18

Šalčininkų rajono Eišiškių jaunimas kaip niekad kūrybiškai nusiteikęs ir nekantriai laukia artėjančio penktadienio. Ir šį kartą ne todėl, kad tai paskutinė mokslų diena prieš savaitgalį, bet todėl, kad nuo penktadienio prasideda filmo apie ...

Šalčininkų rajono Eišiškių jaunimas kaip niekad kūrybiškai nusiteikęs ir nekantriai laukia artėjančio penktadienio. Ir šį kartą ne todėl, kad tai paskutinė mokslų diena prieš savaitgalį, bet todėl, kad nuo penktadienio prasideda filmo apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją filmavimai.

Š. m. spalio 20–22 d. teritorija prie Gornostajiškių dvaro ir piliavietės virs filmavimo aikštėle. Čia kiekvienam užteks darbo: vieni patirs, ką reiškia būti filmo režisieriais, operatoriais, kiti įkūnys filmo personažus, dar kiti bus atsakingi už kostiumus, dekoracijas, ir t.t.

Jaunimui kūrybinius sumanymus padės įgyvendinti profesionalūs menininkai: režisieriai Jūratė Samulionytė ir Titas Laucius, operatoriai Zbignev Bartoševič ir Vytautas Plukas.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas aiškinsis, ką reiškia kritiškai mąstyti

2017-10-14

Š. m. spalio 16 d. (antradienį) Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyks mokymai, kurių metu jaunimas aiškinsis, ką reiškia kritiškai mąstyti, kodėl kritinis mąstymas mums reikalingas ir kaip jis padeda būti aktyviu piliečiu.

Mokymus ves projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

KVIEČIAME AKTYVIAI DALYVAUTI!!!

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas pradeda filmavimus

2017-10-10

 Š. m. spalio 12 d. (ketvirtadienį) Šalčininkų rajono Eišiškių jaunimas dalyvaus meniniame praktiniame užsiėmime.

Jo metu jaunuoliai kartu su režisieriais Jūrate Samulionyte, Titu Lauciumi ir operatoriumi Zbignev Bartoševič atliks bandomuosius filmavimus kuriant filmą apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas tyrinėjo Narbutų giminę

2017-10-06

Pirmąją spalio mėn. savaitę Šalčininkų rajono Eišiškių jaunimas gilino žinias apie Narbutų šeimos giminę. Daugiau apie ją sužinoti ir rasti atsakymus į rūpimus klausimus jaunuoliams padėjo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto magistrantas Povilas ...

Pirmąją spalio mėn. savaitę Šalčininkų rajono Eišiškių jaunimas gilino žinias apie Narbutų šeimos giminę. Daugiau apie ją sužinoti ir rasti atsakymus į rūpimus klausimus jaunuoliams padėjo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto magistrantas Povilas Andrius Stepavičius.

Eišiškiečiai išgirdo nemažai naujų faktų, susipažino su Narbutų giminės genealoginiu medžiu nuo XV a., apžiūrėjo šios giminės herbus, aptarė žymiausius jos atstovus ir kokias žemes jie valdė.

„Praplėtėm istorinį žinyną. Įdomu, kad Narbutai kildino save iš Radvilų, nes naudojo tą patį herbą, – pasakoja Gabrielė Milkintaitė. – Pagal turtinę padėtį Narbutai buvo vidutiniokai, ne itin turgingi. Tik nedaugelis jų buvo mokyti, retas turėjo aukštąjį išsilavinimą.“

Jaunuolius labiausiai domino Narbutų šeimos linija, prasidedanti nuo Teodoro Narbuto. Marta Voronovičiūtė pasakoja, kaip, tarnaudamas armijoje, garsus istorikas prarado klausą ir silpnai tegirdėjo. O štai Gabrielė mini jo parašytą „Lietuvių tautos istoriją“, kad šiandien ji vertinama gana prieštaringai ir abejojama kai kurių žinių tikrumu.

Susitikime nemažai dėmesio skirta ir Teodoro Narbuto sūnaus – 1863–1864 m. sukilimo vado Liudviko Narbuto – asmenybei. Jaunuoliai svarstė, kas lėmė jo vertybių formavimąsi, kaip jie reaguotų ir ką darytų, jei šiandien kiltų pavojus valstybei.

„Kokia svarbi jiems buvo tėvynė: kad ir mažas buvo tas užkampis, kur gyveno, kur prabėgo vaikystė, kad ir keliavo po Europą, bet tiek tėvas, tiek sūnus vis grįždavo į gimtuosius namus,“ – pastebi Marta.  

Įgytas žinias jaunuoliai tikisi pritaikyti kartu su režisiere Jūrate Samulionyte kurdami filmą apie 1863–1864 m. sukilimą ir Narbutų giminės tragediją. Anot jaunuolių, nors Narbutų giminė plati, daug nuveikusi, tačiau apie ją visuomenėje vis dar per mažai žinoma.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškiečiai geriau susipažis su Narbutų gimine

2017-10-03

Šį ketvirtadienį (spalio 5 d.) Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos vyks paskaita-diskusija „Narbutai Lietuvos istorijoje – LDK piliečiai“, kurią ves Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ...

Šį ketvirtadienį (spalio 5 d.) Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos vyks paskaita-diskusija „Narbutai Lietuvos istorijoje – LDK piliečiai“, kurią ves Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto magistrantas Povilas Andrius Stepavičius, tyrinėjantis ir gerai susipažinęs su LKD bei jos palikimu.

Paskaitą-diskusiją moderuos projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Susitikimo pradžia – 13 val. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir kitus pakviesti :)

Komentarai
Komentarai: 0

© 2017 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.