Naujienos Apie komandą

Eišiškių jaunimas mokysis sąmoningo medijų vartojimo

2018-04-18

Š. m. balandžio 20 d. (penktadienį) Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyks medijų mokymai „Sąmoningas medijų vartojimas – galimybė išvengti grėsmių“.

Mokymus ves ir su jaunimu šia tema diskutuos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus projektų vadovė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytoja Rugilė Trumpytė.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas aiškinosi, kaip atskirti patikimą informaciją

2018-03-23

Š. m. kovo 23 d. medijų mokymų ciklą Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje Eišiškėse vainikavo užsiėmimas su apžvalgininke, išrinkta naująja LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene ir projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu ...

Š. m. kovo 23 d. medijų mokymų ciklą Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje Eišiškėse vainikavo užsiėmimas su apžvalgininke, išrinkta naująja LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene ir projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu iš iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi. Jaunuoliai kartu su ekspertais diskutavo, ar pasitikėti informacijos šaltiniais, kodėl svarbu tikrinti informaciją ir pan.

„Vertinant informacijos patikimumą, reikia atsižvelgti, ar įvardinti konkretūs šaltiniai, nurodyti žmonių vardai, pavardės, remiamasi tyrimais, statistika, o gal tai tik kieno nors nuomonė,“ – kalba Sabina Rudzis.

Anot Gabrielės Milkintaitės, labiau galima pasitikėti ilgai veikiančiais, nacionaliniais informacijos šaltiniais. Antra vertus, reikia duoti šansą ir naujiems, besikuriantiems žinių šaltiniams, tik svarbu išlikti budriems, lyginti, tikrinti informaciją.

Sabinos teigimu, tiek ilgai veikiančiuose, tiek naujuose šaltiniuose gali pasitaikyti klaidų, neatitikimų, juk, kaip sako mergina, „kaip kiekvienas žmogus, taip ir kiekvienas žurnalistas gali suklysti.“

Antroje užsiėmimo dalyje jaunuoliai tikrino, ieškojo informacijos, ar įvairūs M. Garbačiauskaitės-Budrienės ir D. Radzevičiaus pateikti faktai atitinka tikrovę, ar yra melagingi, iškraipyti.

„Medijų mokymai, kuriuos turėjom, ne tik naudingi, bet ir įdomūs: kiekvieną kartą sužinojom ką nors naujo. Ko gero, labiausiai įsiminė tas užsiėmimas, kai per labai trumpą laiką turėjom parašyti pastraipą, kuri sudomintų kitus. Tai leido pasitikrinti, ką jau mokam, o ką dar reikėtų tobulint,“ – mintimis dalijasi Edgaras Lėckas.

Medijų mokymais džiaugiasi ir Sabina: „Išmokom iš didelio kiekio informacijos atsirinkti, kas mums aktualu, ko mums tikrai reikia. Po šių užsiėmimų dažniau susimąstau, klausiu: ar taip tikrai buvo? Ir jei kyla abejonių, vadinasi, reikia tikrinti  informaciją.“

O štai Gabrielė sako, kad dabar atidžiau renkasi šaltinius, kol neįsitikina, ar informacija teisinga, neskleidžia jos kitiems.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas aptars šaltinių patikimumą

2018-03-22

Š. m. kovo 23 d. (penktadienį) 12 val. Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje Eišiškėse viešės projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius ir apžvalgininkė, naujoji LRT ...

Š. m. kovo 23 d. (penktadienį) 12 val. Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje Eišiškėse viešės projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius ir apžvalgininkė, naujoji LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Jaunuoliai kartu su ekspertais diskutuos, kaip vertinti šaltinius, ar galima pasitikėti vieša informacija, kada praverčia kritinis mąstymas ir pan.

LAUKIAME VISŲ!!!

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunuoliai trumpam tapo žurnalistais

2018-03-07

Kovo mėn. pradžioje Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje Eišiškėse lankėsi apžvalgininkė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir portalo „lzinios.lt“ vyr. redaktorius Evaldas Labanauskas, kurie dalijosi žurnalistinio darbo patirtimi, pasakojo, kaip ...

Kovo mėn. pradžioje Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje Eišiškėse lankėsi apžvalgininkė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir portalo „lzinios.lt“ vyr. redaktorius Evaldas Labanauskas, kurie dalijosi žurnalistinio darbo patirtimi, pasakojo, kaip kuriamas medijų turinys. Jaunuoliai ir patys trumpam tapo žurnalistais ir suko galvas, kuo sudominti skaitytojus, rašė straipsnius.

„Kalbėjom, kokios pagrindinės medijos, iš kurių gaunam informaciją, kaip žurnalistai rengia, pateikia naujienas,“ – pasakoja Gabrielė Milkintaitė.

Praktika – geriausia mokytoja, todėl nėra geresnio būdo suprasti žurnalistų darbą kaip patiems jį išbandyti. Tad šį kartą jaunuoliai būtent taip ir padarė. „Pasiskirstėm grupėmis. Monika ir Evaldas parodė keturis paveiksliukus: viename jų pavaizduotas degantis namas, kitame – skęstantis žmogus, ir t. t. Turėjom pagal pasirinktą paveiksliuką sugalvoti pavadinimą, parašyti žinutę,“ – pasakoja Gabrielė.

Išnagrinėję ir aptarę, kas jauniesiems žurnalistams geriausiai pavyko, o ką dar reikėtų tobulinti, jie perėjo prie antrosios užduoties. „Galvojom po penkias temas, kurias siūlytumėm redaktoriui kaip aktualias, įdomias visuomenei. Dažniausiai buvo minimos tokios temos kaip maži atlyginimai, emigracija, prasta kelių infrastruktūra, – vardija mergina. – Mes su grupe taip pat siūlėm atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas. Šią temą plėtojome rašydami apie mūsų atsakomybę dėl klimato šiltėjimo, kaip mažinti vartojimą, rinktis atsinaujinančius energijos išteklius.“

„Rašydami daugelis per mažai rėmėmės faktais, skaičiais. Kai jų nėra, informacija neįtikina ar net skamba kaip nepagrįstas visuomenės gąsdinimas, – kalba Gabrielė. – Esame įpratę rašyti rašinius, kuriems reikia įžangos, o štai rašant medijoms reikia kitos struktūros – iš karto pradėti nuo esmės, problemos.“

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas aptars medijų turinį

2018-03-03

Š. m. kovo 5 d. 12 val. Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje lankysis apžvalgininkė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir portalo „lzinios.lt“ vyr. redaktorius Evaldas Labanauskas.

Kūrybinės dirbtuvės svečiai dalinsis patirtimi ir su jaunimu aptars, kaip kuriamas informacinis turinys, kaip vyksta jo sklaida medijose.

Komentarai
Komentarai: 0

© 2019 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.