Apie komandą

Nemėžio jaunimas sėmėsi žinių iš portalo „ru.delfi.lt“ vyr. redaktoriaus O. Jerofejevo

2018-02-01

Šią savaitę vienoje pirmųjų projekto „Gyvenu laisvai!“ kūrybinių dirbtuvių Nemėžyje (Vilniaus r.) lankėsi portalo „ru.delfi.lt“ vyriausiasis redaktorius Olegas Jerofejevas. Jis kartu su jaunimu nusikėlė į žiniasklaidos užkuliusius, nagrinėjo jos ypatybes.

Jaunuoliai aptarė skirtingas informacijos rūšis, aiškinosi, kaip atskirti naujienas nuo reklamos ar kitų tam tikrus interesus atitinkančių pranešimų. „Kartais informacija pateikiama taip, kad mes net neįtariame, kad tai reklama,“ – kalba Karina Kodytė.

Kaip pasakoja mergina, žiniasklaidos priemonės didžiausias pajamas gauna būtent iš reklamos, todėl jos tiek daug ir tiek dažnai sutinkame. Tarp reklamos užsakovų vyksta arši kova dėl vartotojų dėmesio, naudojamos įvairios gudrybės. „Pavyzdžiui, jei kartą „Facebook‘e“ ar kitur paspaudėme ant kurios nors parduotuvės reklamos, tai šis paspaudimas bus užfiksuotas ir besilankant kituose puslapiuose mums dažniau bus rodoma būtent tos parduotuvės reklama, – pavyzdį pateikia Karina. – Kiekvienas portalas siekia, kad jame praleistume kuo daugiau laiko, mat taip jis gaus daugiau pelno."  

Anot jos, reklamos užsakovai stebi mūsų veiksmus internete. Tarkime, fiksuoja, kokius vaizdo įrašus žiūrime „YouTube“, ir pagal juos parenka, kokias reklamas dažniau matysime.

Karinos teigimu, itin daug reklamos yra nukreipta į vaikus ir paauglius, nes juos lengviau paveikti nei suaugusius. Vaikai, paaugliai dažnai sugeba iš tėvų išprašyti įvairių daiktų, kuriuos matė reklamose.

„Manau, kad prie reklamos priprantama. Kai reklama iššoka video viduryje, dažnai iš principo nusisuku nuo ekrano ir pralaukiu tas kelias sekundes, kol ją bus galima išjungti. Tačiau kitais atvejais dažniausiai ji man netrukdo, pasitaiko, kai ant jos spūsteliu,“ – pasakoja Karina.

Vis dėlto mergina pripažįsta, kad reklama blaško, trukdo gauti pagrindines naujienas. „Manyčiau, kad žinias ir reklamą reikėtų aiškiai atskirti, kad žmonės nebūtų klaidinami. Tačiau, pavyzdžiui, per filmus reklama kartais net praverčia – galima atsikvėpti,  nueiti į virtuvę užkandžių,“ – svarsto ji.

Jaunimo užfiksuotos akimirkos iš susitikimo:
https://www.facebook.com/gyvenulaisvainemezis/videos/1958132491116652/

Komentarai (0)

© 2019 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.