Naujienos Apie komandą

Pagirių jaunimas kviečia į pojūčių teatro eksperimentą „Pabėgimas“

2018-06-12

Š. m. birželio 13 d. (trečiadienį) 10.30 val. Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje Pagirių jaunimas pristatys pojūčių teatro eksperimentą „Pabėgimas“. Jame nagrinėjamos pabėgėlių, požiūrio į „kitus“, susvetimėjimo, skirtingų tautų ir religijų ...

Š. m. birželio 13 d. (trečiadienį) 10.30 val. Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje Pagirių jaunimas pristatys pojūčių teatro eksperimentą „Pabėgimas“. Jame nagrinėjamos pabėgėlių, požiūrio į „kitus“, susvetimėjimo, skirtingų tautų ir religijų atstovų santykių temos.

Spektaklio režisierė – Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimo „Boriso Dauguviečio auskaras“ laureatė Karolina Žernytė, dramaturgė – Augustino Griciaus premijos laureatė Sandra Bernotaitė.

Pristatyme taip pat dalyvaus projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas, ekspertų komisijos, kuri vertins jaunimo sukurtus meno kūrinius, pirmininkas Kornelijus Platelis.

Šis viešas pristatymas – tai lyg pasiruošimas prieš didžiąją pojūčių spektaklio premjerą, kuri numatyta šių metų rudenį Vilniuje.

KVIEČIAME AKTYVIAI DALYVAUTI!

Komentarai
Komentarai: 0

Pagirių jaunimas laisvins kūrybiškumą kartu su prof. Audrone Nugaraite

2018-04-17

Š. m. balandžio 19 d. (ketvirtadienį) Vilniaus rajono kūrybinėje dirbtuvėje Pagirių gimnazijoje lankysis Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Audronė Nugaraitė.

Ji padės atsiskleisti Pagirių jaunimo kūrybiškumui, padrąsins jį įgyvendinti savo idėjas ir veikti.

Komentarai
Komentarai: 0

Pagirių jaunimas diskutuos apie žydus visuomenėje

2018-04-08

Š. m. balandžio 9 d. Vilniaus rajono kūrybinėje dirbtuvėje Pagirių gimnazijoje vyks paskaita-diskusija apie žydų į(si)jungimą į Lietuvos visuomenę skirtingais istoriniais laikotarpiais. Sukauptomis žiniomis dalinis Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras ...

Š. m. balandžio 9 d. Vilniaus rajono kūrybinėje dirbtuvėje Pagirių gimnazijoje vyks paskaita-diskusija apie žydų į(si)jungimą į Lietuvos visuomenę skirtingais istoriniais laikotarpiais. Sukauptomis žiniomis dalinis Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras direktorė, Vilniaus universiteto dėstytoja doc. dr. Jurgita Verbickienė, o diskusiją moderuos projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, VU Istorijos fakulteto Alumni draugijos pirmininkas, apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

Paskaitos-diskusijos pradžia – 9.25 val. KVIEČIAME DALYVAUTI!

Komentarai
Komentarai: 0

Projekto dalyvei Agatai Parvickai įteikta „Garbės skrydžio“ statulėlė

2018-03-10

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vilniaus rajono Pagirių gimnazijoje, kurioje įkurta viena iš projekto „Gyvenu laisvai!“ kūrybinių dirbtuvių, įteiktos „Garbės skrydžio“ statulėlės už talentus ir nuveiktus darbus. Gimnazijos mokinių ...

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vilniaus rajono Pagirių gimnazijoje, kurioje įkurta viena iš projekto „Gyvenu laisvai!“ kūrybinių dirbtuvių, įteiktos „Garbės skrydžio“ statulėlės už talentus ir nuveiktus darbus. Gimnazijos mokinių taryba inicijavo keturias garbės nominacijas.

Sveikiname projekto „Gyvenu laisvai!“ dalyvę Agatą Parvicką, kuriai atiteko „Garbės skrydžio“ statulėlė nominacijoje „Metų atsidavimas“.

„Net nežinau, ką pasakyti. Dar vakar vakare bandžiau spėlioti, kas galėtų laimėti kasmetinį mūsų gimnazijos „Garbės skrydį“. Buvau sugalvojusi tris žmones, bet nenumaniau, kas bus ketvirtas. Pasirodo tai buvau aš! Negaliu apsakyti, kaip jaučiuosi. Be galo malonu, kai kažkas įvertina tai, ką darei, nors tau pačiai tai yra tik veikla, kurią mėgsti ir užsiimi su dideliu noru,“ – po apdovanojimų įspūdžiais soc. tinkle „Facebook“ dalijosi Agata.

„Garbės skrydžio“ statulėlės taip pat įteiktos Pagirių gimnazijos direktorei Aušrai Mažonienei, anglų kalbos mokytojai Linai Labžentienei ir bendruomenės nariui Audriui Virganavičiui.

Komentarai
Komentarai: 0

Pagirių jaunimas aiškinosi, kiek patikima informacija mus pasiekia

2018-01-23

Šį antradienį (sausio 23 d.) Vilniaus rajono Pagirių jaunimas dalyvavo medijų mokymuose kartu su projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu iš iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi. Jaunuoliai kartu su juo aiškinosi, kodėl ...

Šį antradienį (sausio 23 d.) Vilniaus rajono Pagirių jaunimas dalyvavo medijų mokymuose kartu su projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu iš iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi. Jaunuoliai kartu su juo aiškinosi, kodėl svarbu tikrinti informaciją, kaip tai daryti, ir pan.

„Po mokymų susimąsčiau, ar tikrai viskas, ką skaitau savo pamėgtuose puslapiuose, yra tiesa. Dainius parodė puslapius, kur galima patikrinti, ar tai nėra tik arabų pūtimas, ar galima įžvelgti bent krislą tiesos, – kalba Estela Marcinkevičiūtė. – Labai džiaugiuosi, kad tokie apsišvietę ir įdomūs žmonės dalinasi su mumis žiniomis.“

Jai antrina ir Marija Rudytė: „Kalbėjome kaip atskirti tikrą ir išgalvotą informaciją, kitaip dar vadinamą „fake news“. Mergina atkreipia dėmesį, kad svarbu išlikti budriam, kritiškam ne tik skaitant tekstą, bet ir peržiūrint vaizdus. „Nagrinėjom tekstą, kur buvo rašoma, kaip kariai per didžiulę audrą stovėjo lauke, kad pagerbtų nusipelniusio asmens atminimą. Paaiškėjo, kad prie teksto esanti nuotrauka buvo daryta prieš porą dienų, o smarkus lietus sumontuotas.“

Jaunuoliai tikina, kad buvo itin įdomu panagrinėti, kaip skirtingai galima suprasti, priimti tą pačią informaciją. Jie peržiūrėjo humoro laidos „Dviračio šou“ pelių Sūrskio ir Mauzerio interviu su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite.  Prieš interviu ji lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose ir štai šmaikštiesiems peliukams parūpo: ar Niujorke prezidentė nusipirko šeštą „iPhone’ą“? „Prezidentė pajuokavo, kad norėjo nusipirkti, bet viskas buvo išparduota. Kiekvienas žiūrovas, priklausomai nuo jo išsilavinimo, pasaulėžiūros, tokį atsakymą gali suprasti skirtingai. Labiau išprusęs žmogus pastebės paslėptą žinutę, vidutiniokas tik pasijuoks iš juokelio,“ – kalba Estela. Anot Marijos, Prezidentė tokiu atsakymu perdavė gilesnę žinią, kad ir „Amerikoje ne viskas prieinama, paguodė Lietuvos žmones, besiskundžiančius, kad pas mus nieko nėra“.

Jaunuoliai tikina, kad šis užsiėmimas paskatino juos būti budresniais, kritiškesniais. „Taip, būsiu akylesnė, nepriimsiu visko kaip gryno pinigo,“ – apibendrina Estela.

Komentarai
Komentarai: 0

© 2019 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.