Naujienos Apie komandą

Visaginiečiai dalyvaus medijų mokymuose

2017-12-13

Š. m. gruodžio 14 d. (ketvirtadienį) Visagino „Atgimimo“ gimnazijoje vyks net dveji medijų mokymai, kuriuos ves „Transparency International“ Lietuvos skyriaus projektų koordinatorius Paulius Murauskas.

Pirmieji mokymai bus skirti aptarti, ar galima ...

Š. m. gruodžio 14 d. (ketvirtadienį) Visagino „Atgimimo“ gimnazijoje vyks net dveji medijų mokymai, kuriuos ves „Transparency International“ Lietuvos skyriaus projektų koordinatorius Paulius Murauskas.

Pirmieji mokymai bus skirti aptarti, ar galima pasitikėti žiniasklaida, koks jos poveikis, ir panagrinėti konkrečius pavyzdžius.

Antrųjų mokymų metu jaunuoliai diskutuos apie pilietiškumą, sąžiningumą, aiškinsis, kada, kokius ir kaip klausimus jie gali kelti.

Komentarai
Komentarai: 0

Visaginiečiai tyrinėjo Kaukazo tautų pasakas

2017-12-04

Visagino jaunimas, pasiryžęs gimtajame mieste įkurti pasakų parką, susipažįsta su vis kitų tautų pasakomis. Šią savaitę jaunuoliai kartu su mokslininke dr. Dovile Kulakauskiene leidosi į kelionę į Kaukazo šalis ir tyrinėjo gruzinų, azerbaidžianiečių bei armėnų ...

Visagino jaunimas, pasiryžęs gimtajame mieste įkurti pasakų parką, susipažįsta su vis kitų tautų pasakomis. Šią savaitę jaunuoliai kartu su mokslininke dr. Dovile Kulakauskiene leidosi į kelionę į Kaukazo šalis ir tyrinėjo gruzinų, azerbaidžianiečių bei armėnų pasakas.

„Lyginome, kuo Kaukazo tautų pasakos skiriasi nuo kitų, gilinomės į jų prasmes, kontekstą, – sako Dovilė Dudėnaitė. – Ten kitokia aplinka, tai ir pasakose minimi kalnai, elniai – kas nebūdinga lietuvių pasakoms. Pavyzdžiui, azerbaidžianiečių pasakoje, kurią nagrinėjome, matyti islamo tikėjimo įtaka, išlikusi patriarchalinė santvarka, gruzinų pasakoje akcentuojama kilmė, kad karalaitis negali bičiuliautis su nekilmingaja.“

Daugiausiai dėmesio jaunuoliai skyrė ir, pasiskirstę grupėmis, detaliai išnagrinėjo stebuklinę gruzinų pasaką „Anana“: kiekviena grupė analizavo ir likusiems pristatė vis kitą jos dalį. Pagal šią pasaką „kartą karalaitis vaikštinėjo prie lysvių ir pamatė netoliese gulintį popieriaus lapelį. Jis pakėlė lapelį ir mato, kad čia kažkas parašyta. Jis jo neskaitė, bet paėmė ir kažkam padavė. Staiga popierėlis atgijo ir pavirto mergaite“, tačiau dėl nekilmingos mergaitės padėties jie negalėjo būti kartu ir tik pasakos pabaigoje vėl susiėjo.

Anot Dovilės, nagrinėdami pasakas, jaunuoliai geriau susipažino ir su tų šalių kultūra. „Sužinojom, kad gruzinai yra svetingi, nes tiki, kad su svečiais praleistas laikas neįskaičiuojamas į jų gyvenimą, ir būtent taip jie aiškina savo ilgaamžiškumą. Gruzinai pasirodė gana artimi, šilti žmonės. Šiai tautai būdingas natūralumas, svetingumas ir atkaklumas, jie turi ir tam tikrų įdomių ritualų, pavyzdžiui, maudymasis piene,“ – žiniomis dalijasi mergina.

Visaginietės teigimu, nagrinėtos pasakos buvo naujos ir anksčiau negirdėtos. Susitikimas buvo informatyvus ir įdomus, todėl jaunimui patiko ir pravers kuriant būsimą pasakų parką.

Komentarai
Komentarai: 0

Visaginiečiai susipažins su Kaukazo tautų pasakomis

2017-11-28

Š. m. lapkričio 29 d. (trečiadienį) kūrybinėje dirbtuvėje Visagino „Atgimimo“ gimnazijoje vyks projekto „Gyvenu laisvai!“ dalyvių susitikimas su mokslininke dr. Dovile Kulakauskiene. Jaunuoliai kartu su ja nagrinės Kaukazo tautų pasakas ir jų ypatybes.

Susitikimo pradžia – 13.15 val. Laukiame atvykstant!

Komentarai
Komentarai: 0

Visaginiečiai nagrinėjo medijų turinį

2017-11-16

Ar kada susimąstėte, kas lemia, kokios žinios pasirodys interneto portaluose, laikraščiuose, TV reportažuose? O kaip bus parašytas straipsnis, kas jame bus paminėta, o kam galbūt „pritrūks vietos“? Šį ketvirtadienį (lapkričio 16 d.) visaginiečiai ...

Ar kada susimąstėte, kas lemia, kokios žinios pasirodys interneto portaluose, laikraščiuose, TV reportažuose? O kaip bus parašytas straipsnis, kas jame bus paminėta, o kam galbūt „pritrūks vietos“? Šį ketvirtadienį (lapkričio 16 d.) visaginiečiai būtent tai ir bandė išsiaiškinti kartu su projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi ir portalo „ru.delfi.lt“ redaktoriumi Olegu Jerofejevu.

„Aiškinomės, kaip rengiami straipsniai tokiuose portaluose kaip Delfi, 15min ir kituose, kaip atskirti tikrą, kokybišką informaciją nuo taip vadinamų „fake news“, į ką svarbu atkreipti dėmesį straipsnyje,“ – sako visaginietė Ingrida Girdziušaitė.

Ji įvardija keletą veiksnių, nuo kurių priklauso žiniasklaidos turinys, t. y., nuo tuo metu vykstančių įvykių, pastebėtų tendencijų, žiniasklaidos priemonių savininkų ir net paties žurnalisto, jo nuomonės.

„Žurnalistas turėtų remtis faktais ir tik iš patikimų šaltinių. Jis turėtų išlikti nešališkas, nebrukti savo nuomonės, aprašyti skirtingas pozicijas kaip lygiavertes ir leisti pačiam skaitytojui rinktis, ką palaikyti, kuo tikėti. Deja, dažnokai pasitaiko visiškai kitoks variantas: skaitai tekstą ir supranti, kurią pusę palaiko autorius arba kas straipsnio užsakovas. Tenka susidurti su straipsniais, kuriuose nutylėta dalis informacijos, situacija pasukta reikiamu kampu,“ – kalba mergina.

Pasitelkęs kino pavyzdį, D. Radzevičius atskleidė, kaip galima manipuliuoti mūsų nuomone, sukelti tam tikras emocijas. „Jei filmo scena yra pagreitinta, skamba linksma muzika, tai žiūrovui smagu, o jei ta pati scena sulėtinta, naudojamas tamsesnis fonas, girdisi liūdna muzika, galima net susigraudinti,“ – pasakoja Emilija Dutkevičiūtė.  

Jaunuoliai taip pat nemažai diskutavo, kaip atskirti netikras, išgalvotas naujienas nuo tikrųjų. „Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį, kas yra straipsnio autorius. Netikros naujienos dažniausiai jo neturi, pasirašoma kompanijų, užsakovų pavadinimais, vardais. Antra, svarbu tikrinti faktus ir aklai viskuo netikėti, ta pačia tema paskaityti skirtinguose šaltiniuose, geriausia, kad jie nebūtų tarpusavyje susiję ar net būtų iš skirtingų šalių,“ – pataria Ingrida.

Kad atidžiau pažvelgtų į medijų turinį, patikrintų, kiek antraštės atitinka tekstą, jaunuoliai nagrinėjo neseniai viename naujienų portale pasirodžiusį straipsnį, kurio autorė klausia: „Tiesa ar melas? Dalia Grybauskaitė: „Grįžta vis daugiau ir daugiau emigrantų“. „Antraštės yra pagrindinis dalykas, kuris padeda žmogui nuspręsti, skaityti tekstą ar ne. Mes irgi pasirinkom šį straipsnį dėl antraštės, joje užduoto klausimo. Ieškojom atsakymo į jį, tačiau, net išnagrinėję visą straipsnį, taip ir neišsiaiškinom: ar pateiktas teiginys tiesa ar melas?,“ – sako mergina.

Komentarai
Komentarai: 0

Kas lemia, koks bus medijų turinys?

2017-11-15

Š. m. lapkričio 16 d. (ketvirtadienį) Visagino „Verdenės“ gimnazijoje lankysis portalo „ru.delfi.lt“ redaktorius Olegas Jerofejevas ir projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. ...

Š. m. lapkričio 16 d. (ketvirtadienį) Visagino „Verdenės“ gimnazijoje lankysis portalo „ru.delfi.lt“ redaktorius Olegas Jerofejevas ir projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Visaginiečiai kartu su ekspertais diskutuos ir atliks praktines užduotis, kurios padės išsiaiškinti ir suprasti, kaip konstruojamas medijų turinys.

Mokymų pradžia – 13.00 val.

Laukiame atvykstant!

Komentarai
Komentarai: 0

© 2017 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.