Naujienos Apie komandą

Švedijos ambasados atstovės susitiks su Visagino jaunimu

2018-08-26

Baigiasi vasara, o artėjantis ruduo projekto „Gyvenu laisvai!“ dalyviams atneša naujas pažintis, įdomius ir prasmingus susitikimus, diskusijas.

Š. m. rugpjūčio 28 d. (antradienį) 11 val. kūrybinėje dirbtuvėje Visagino „Verdenės“ gimnazijoje ...

Baigiasi vasara, o artėjantis ruduo projekto „Gyvenu laisvai!“ dalyviams atneša naujas pažintis, įdomius ir prasmingus susitikimus, diskusijas.

Š. m. rugpjūčio 28 d. (antradienį) 11 val. kūrybinėje dirbtuvėje Visagino „Verdenės“ gimnazijoje lankysis ir su jaunimu diskutuos Švedijos ambasados atstovės: antroji sekretorė Hanna Rehn, atstovė spaudai ir kultūros projektų koordinatorė Giedrė Berželionytė, apžvalgininkė ir verslo skatinimo koordinatorė Aušra Juozapaitytė.

Švedijos ambasada Lietuvoje yra viena iš projekto „Gyvenu laisvai!“ rėmėjų, prisidedančių siekiant jo tikslų.

Komentarai
Komentarai: 0

Visaginiečiai kuria pasakų parko skulptūras

2018-05-31

Prieš pasitinkant vasarą, š. m. gegužės 31 d., Visagino jaunimas renkasi į kūrybines dirbtuves, kuriose toliau iš medžio, plastiko, kartono ir kitų žaliavų gamins būsimojo pasakų parko skulptūras. Jos atvaizduos skirtingų tautų pasakų pagrindinius veikėjus, siužeto motyvus.

Į kūrybinį procesą įsitraukia ir užsiėmime taip pat dalyvaus UAB „Visagino linija“ atstovai.

Komentarai
Komentarai: 0

Pagirių jaunimas repetuos pojūčių spektaklį

2018-05-28

Š. m. gegužės 29 d. (antradienį) 13.30 val. Vilniaus rajono Pagirių kūrybinėje dirbtuvėje vėl rinksis jaunimas, kuris kartu su režisiere Karolina Žernyte budins klausos, uoslės, lytėjimo ir kitus pojūčius bei repetuos būsimąjį pojūčių spektaklį.

Jame jaunuoliai siekia atskleisti požiūrio į kitus, susvetimėjimo, pabėgėlių ir kitas susijusias temas.

Komentarai
Komentarai: 0

Visaginiečiai sukūrė pirmuosius pasakų parko skulptūrų maketus

2018-05-23

Kuo toliau, tuo labiau aiškėja būsimojo skirtingų tautų pasakų parko Visagine vizija. Jaunuoliai apsisprendė, kokių pasakų personažams ar motyvams bus skirtos parko skulptūros, ir praėjusį šeštadienį, gegužės 19 d., jau pagamino pirmuosius jų ...

Kuo toliau, tuo labiau aiškėja būsimojo skirtingų tautų pasakų parko Visagine vizija. Jaunuoliai apsisprendė, kokių pasakų personažams ar motyvams bus skirtos parko skulptūros, ir praėjusį šeštadienį, gegužės 19 d., jau pagamino pirmuosius jų maketus.

Jaunuolių sumanymus įgyvendinti padeda dailininkai Marius Jonutis ir Lina Dūdaitė, į kūrybinį procesą taip pat įsitraukė ir paskutiniame užsiėmime dalyvavo koncerno SBA viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė bei bendrovės „Visagino linija“ atstovas Aleksandras Selivanovas.

Kaip pasakoja projekto „Gyvenu laisvai!“ viena iš koordinatorių Visagine, istorijos mokytoja Eleonora Dutkevičienė, jaunuoliai dirbo keliomis kryptimis. Vieni pastarąsias kelias savaites vis suko galvas, kaip kuo originaliau, įdomiau įamžinti skirtingų tautų pasakų personažus. Visiškai naujų idėjų pateikė moksleivės Marija Soboleva ir Anastasija Bajeva, Jekaterina Sergejeva ir Jovita Juršėnaitė. Pagal merginų idėjas eskizus nupiešė Marija Iljinaitė. Kiti jaunuoliai pasirinko gaminti maketus pagal eskizus, kuriuos buvo nupiešę kiek anksčiau, kai nagrinėjo skirtingų tautų pasakas su mokslininke dr. Dovile Kulalauskiene. Dar kiti nusprendė realizuoti dailininko M. Jonučio idėjas.

„Susiformavo labai gražus jaunuolių ir profesionalių menininkų tandemas, įvyko idėjų ir darbų pasidalijimas. Pavyzdžiui, Marijos ir Anastasijos idėja iš Altajaus tautų pasakų gana sudėtinga, tai prie jos maketo daugiau prisidės Marius bei Lina,“ – kalba E. Dutkevičienė.

Maketus jaunuoliai gamino nedidelėmis grupelėmis. Kiekvienas maketas vis kitoks, unikalus, kai kurie jų jau visiškai užbaigti, o prie kai kurių dar teks padirbėti.

Kaip pasakoja Dovilė Dūdėnaitė, gaminti maketus buvo įdomu, smagu, bet ne taip lengva kaip tikėjosi. Mergina džiaugiasi, kad komanda produktyviai padirbėjo, tačiau siekia išlaikyti intrigą ir kol kas neatsileidžia, kokių pasakų personažai atsiras kuriamame parke.

Skulptūrų maketai gaminami iš medžio, plastiko ir kartono. Konstruojant maketus technologinius procesus greitai perprato ir sėkmingai taikė Maksim Šapka, Ilja Medvedev ir Aleksej Saržan.

Anot E. Dutkevičienės, kai maketai bus užbaigti, jie bus fotografuojami ir ruošiamasi viešam pasakų parko pristatymui Vilniuje.

Už skirtingų tautų pasakų parko idėjos palaikymą ir paramą ją įgyvendinant komanda dėkoja SBA koncernui.

Komentarai
Komentarai: 0

Visaginiečiai kurs pasakų parko skulptūrų maketus

2018-05-18

Š. m. gegužės 19 d. (šeštadienį) projekto „Gyvenu laisvai!” kūrybinės dirbtuvės trumpam persikels į Visagino kultūros centrą. Čia jaunuoliai susitiks su dailininkais Mariumi Jonučiu ir Lina Dūdaite bei kurs būsimojo pasakų parko skulptūrų maketus. ...

Š. m. gegužės 19 d. (šeštadienį) projekto „Gyvenu laisvai!” kūrybinės dirbtuvės trumpam persikels į Visagino kultūros centrą. Čia jaunuoliai susitiks su dailininkais Mariumi Jonučiu ir Lina Dūdaite bei kurs būsimojo pasakų parko skulptūrų maketus. Skulptūrose bus įamžinti skirtingų tautų pasakų personažai, įdomiausi įvykiai.

Komentarai
Komentarai: 0

© 2019 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.