Naujienos

Biržiečiai ugdys kritinį mąstymą

2017-10-15

Š. m. spalio 17 d. (antradienį) į Biržų „Saulės“ gimnaziją atvyksta Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Audronė Nugaraitė. Dalindamasi sukauptomis žiniomis, kviesdama diskutuoti ir atlikti įvairias praktines užduotis, ji ...

Š. m. spalio 17 d. (antradienį) į Biržų „Saulės“ gimnaziją atvyksta Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Audronė Nugaraitė. Dalindamasi sukauptomis žiniomis, kviesdama diskutuoti ir atlikti įvairias praktines užduotis, ji padės jaunimui išsiaiškinti, ką reiškia kritiškai mąstyti, kur ir kada toks mąstymas praverčia, ar tai vienas būdų būti aktyviu piliečiu, ir kt.

KVIEČIAME AKTYVIAI DALYVAUTI!!!

Komentarai
Komentarai: 0

Pagirių jaunimas susitiks su režisiere Karolina Žernyte

2017-10-15

Š. m. spalio 17 d. (antradienį) Vilniaus rajono Pagirių jaunimas susitiks su režisiere Karolina Žernyte. Jaunuoliai kartu su menininke ieškos efektyviausių būdų, kaip atskleisti itin jautrią ir aktualią pabėgėlių temą kuriant pojūčių spektaklį, kaip per meną ...

Š. m. spalio 17 d. (antradienį) Vilniaus rajono Pagirių jaunimas susitiks su režisiere Karolina Žernyte. Jaunuoliai kartu su menininke ieškos efektyviausių būdų, kaip atskleisti itin jautrią ir aktualią pabėgėlių temą kuriant pojūčių spektaklį, kaip per meną papasakoti jų istorijas, likimus.

Jaunuoliai taip pat aiškinsis, kokie Vilniaus krašte gyvenančių skirtingų tautų ir religijų atstovų santykiai, kaip jie žvelgia į atvykėlius, „kitus“.

Komentarai
Komentarai: 0

Pabradės jaunimas lankysis Europos Parlamente Briuselyje

2017-10-15

Švenčionių rajono Pabradės jaunimas nekantriai laukia kelionės į Europos Parlamento būstinę Briuselyje. Šių metų spalio 19 d. (ketvirtadienį) jaunuoliai lankysis Europos Parlamente ir susipažins su jos veikla, sužinos, kaip ir kokie sprendimai čia priimami, kaip ...

Švenčionių rajono Pabradės jaunimas nekantriai laukia kelionės į Europos Parlamento būstinę Briuselyje. Šių metų spalio 19 d. (ketvirtadienį) jaunuoliai lankysis Europos Parlamente ir susipažins su jos veikla, sužinos, kaip ir kokie sprendimai čia priimami, kaip stebimas kitų ES institucijų darbas, kaip bendradarbiaujama su ES valstybių parlamentais, lankysis interaktyviame informacijos centre Parlamentariume.

Planuojama, kad vizito metu jaunuoliai taip pat susitiks ir pabendraus su Europos Parlamento nariu iš Lietuvos Petru Auštrevičiumi.

Už kelionę dėkojame Europos Parlamento Informacijos biurui Lietuvoje.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas aiškinsis, ką reiškia kritiškai mąstyti

2017-10-14

Š. m. spalio 16 d. (antradienį) Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyks mokymai, kurių metu jaunimas aiškinsis, ką reiškia kritiškai mąstyti, kodėl kritinis mąstymas mums reikalingas ir kaip jis padeda būti aktyviu piliečiu.

Mokymus ves projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

KVIEČIAME AKTYVIAI DALYVAUTI!!!

Komentarai
Komentarai: 0

Visaginiečiai diskutuos apie septynių Europos tautų pasakas

2017-10-12

Š. m. spalio 13 d. Visagino „Verdenės“ gimnazijoje mokslininkė, senųjų pasakų tyrinėtoja dr. Jūratė Šlekonytė ves paskaitą-diskusiją „Septynios Europos tautos – septynios pasakos“. Susitikime taip pat dalyvaus ir su jaunimu apie pasakas ...

Š. m. spalio 13 d. Visagino „Verdenės“ gimnazijoje mokslininkė, senųjų pasakų tyrinėtoja dr. Jūratė Šlekonytė ves paskaitą-diskusiją „Septynios Europos tautos – septynios pasakos“. Susitikime taip pat dalyvaus ir su jaunimu apie pasakas diskutuos projekto „Gyvenu laisvai!“ viena iniciatorių, Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centro direktorė Diana Skučaitė.

Susitikimo pradžia – 14 val.

KVIEČIAME DALYVAUTI!

-------------

Trumpai apie J. Šlekonytę:

Jūratė Šlekonytė – humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus mokslo darbuotoja.

Priklauso tarptautinei pasakojamosios tautosakos tyrinėtojų draugijai, taip pat yra asocijuotoji tarptautinės folkloristų draugijos narė.

Serijos „Lietuvių pasakojamoji tautosaka“ I tomo „Stebuklinės pasakos“ (2016), knygų „Išminties pasakos“ (2007) ir „Mielagalių pasakos“ (2007) sudarytoja. Kolektyvinės monografijos „Pasakojimo etnografija: nepažintas pasakotojo pasaulis“ (2012) bendraautorė.

Parengė ir publikavo įvairių mokslo straipsnių apie pasakojamąją tautosaką, recenzavo kitų autorių darbus, parengė medžiagą Mažosios Lietuvos enciklopedijai, visuotinei lietuvių enciklopedijai, literatūros enciklopedija mokyklai.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas pradeda filmavimus

2017-10-10

 Š. m. spalio 12 d. (ketvirtadienį) Šalčininkų rajono Eišiškių jaunimas dalyvaus meniniame praktiniame užsiėmime.

Jo metu jaunuoliai kartu su režisieriais Jūrate Samulionyte, Titu Lauciumi ir operatoriumi Zbignev Bartoševič atliks bandomuosius filmavimus kuriant filmą apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją.

Komentarai
Komentarai: 0

Biržiečiai grįžta prie kūrybos

2017-10-09

Šį trečiadienį (spalio 11 d.) Biržų krašto muziejuje „Sėla“ Biržų jaunimas susitiks su režisiere Marija Stonyte ir operatoriumi Vytautu Katkumi. Jaunuoliai kartu su menininkais toliau ruošis  būsimo filmo apie Radvilų giminės vaidmenį Biržuose ...

Šį trečiadienį (spalio 11 d.) Biržų krašto muziejuje „Sėla“ Biržų jaunimas susitiks su režisiere Marija Stonyte ir operatoriumi Vytautu Katkumi. Jaunuoliai kartu su menininkais toliau ruošis  būsimo filmo apie Radvilų giminės vaidmenį Biržuose filmavimui, aptars kitus su juo susijusius klausimus.

Susitikime taip pat dalyvaus projekto „Gyvenu laisvai!“ viena iniciatorių, Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centro direktorė Diana Skučaitė.

Komentarai
Komentarai: 0

Pagirių jaunimas aiškinsis, iš kur ir kaip aplink Vilnių atsirado rusai

2017-10-09

Š. m. spalio 10 d. (antradienį) Vilniaus rajono Pagirių gimnazijoje Nepriklausomybės akto signataras, žurnalistas Rimvydas Valatka projekto „Gyvenu laisvai!“ dalyviams papasakos, iš kur ir kaip aplink Vilnių atsirado rusai. Paskaitą-diskusiją moderuos projekto ...

Š. m. spalio 10 d. (antradienį) Vilniaus rajono Pagirių gimnazijoje Nepriklausomybės akto signataras, žurnalistas Rimvydas Valatka projekto „Gyvenu laisvai!“ dalyviams papasakos, iš kur ir kaip aplink Vilnių atsirado rusai. Paskaitą-diskusiją moderuos projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Paskaitos-diskusijos pradžia – 12.30 val.

KVIEČIAME ATVYKTI IR ATSIVESTI DRAUGŲ!

Komentarai
Komentarai: 0