Naujienos Apie komandą

Eišiškių jaunimas aiškinsis, ką reiškia kritiškai mąstyti

2017-10-14

Š. m. spalio 16 d. (antradienį) Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyks mokymai, kurių metu jaunimas aiškinsis, ką reiškia kritiškai mąstyti, kodėl kritinis mąstymas mums reikalingas ir kaip jis padeda būti aktyviu piliečiu.

Mokymus ves projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

KVIEČIAME AKTYVIAI DALYVAUTI!!!

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas pradeda filmavimus

2017-10-10

 Š. m. spalio 12 d. (ketvirtadienį) Šalčininkų rajono Eišiškių jaunimas dalyvaus meniniame praktiniame užsiėmime.

Jo metu jaunuoliai kartu su režisieriais Jūrate Samulionyte, Titu Lauciumi ir operatoriumi Zbignev Bartoševič atliks bandomuosius filmavimus kuriant filmą apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškiečiai geriau susipažis su Narbutų gimine

2017-10-03

Šį ketvirtadienį (spalio 5 d.) Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos vyks paskaita-diskusija „Narbutai Lietuvos istorijoje – LDK piliečiai“, kurią ves Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ...

Šį ketvirtadienį (spalio 5 d.) Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos vyks paskaita-diskusija „Narbutai Lietuvos istorijoje – LDK piliečiai“, kurią ves Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto magistrantas Povilas Andrius Stepavičius, tyrinėjantis ir gerai susipažinęs su LKD bei jos palikimu.

Paskaitą-diskusiją moderuos projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Susitikimo pradžia – 13 val. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir kitus pakviesti :)

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškiečių filmo scenarijuje naujos detalės

2017-09-21

Toks jau tas kūrybinis procesas: atrodo lyg jau dėl visko sutarta, bet tik šast ir vėl įsisiūbuoja svarstymai, diskusijos... Taip atsitiko ir šį trečiadienį Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje, kai Eišiškių jaunimas susitiko su režisiere ...

Toks jau tas kūrybinis procesas: atrodo lyg jau dėl visko sutarta, bet tik šast ir vėl įsisiūbuoja svarstymai, diskusijos... Taip atsitiko ir šį trečiadienį Šalčininkų rajono kūrybinėje dirbtuvėje, kai Eišiškių jaunimas susitiko su režisiere Jūrate Samulionyte ir scenariste Egle Vertelyte. Nors šį kartą jaunuolių ir menininkių nuomonės dėl filmo scenarijaus išsiskyrė, tačiau galiausiai visiems kartu pavyko rasti bendrą sprendimą.

Kaip pasakoja jaunuoliai, scenarijuje išliko didžioji dalis jų sugalvotų idėjų, tačiau, kad filmas apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją sudomintų ne tik istorijos mėgėjus, jame atsiras daugiau dramos, daugiau dėmesio bus skiriama sukilimo vado Liudviko Narbuto ir jo žmonos Amelijos meilės istorijai.

„Nežinau kaip kiti, bet aš esu labai patenkinta. Išsaugojome viską, ko norėjome ir apie ką galvojome, tačiau papildomai sukūrėm meilės istoriją. Manau, kad gerai susitvarkėm,“ – kalba Marta Voronovičiūtė.

Panašios nuomonės ir Evelina Dzikevič. „Mes buvom kategoriškai prieš visokias šmėklas ir kitus fantantinius dalykus, tai jų mūsų filme ir nebus. Džiaugiuosi, kad pavyko taikiai susitarti. Tai labai svarbu, nes kartu dar turim daug nuveikti,“ – sako ji.

O štai Gabrielę Milkintaitę neramina, kad norint filme daugiau intrigos, dramos, tampa sunkiau išsaugoti tikruosius istorinius faktus. „Taip, galima sukurti didesnę dramą, pasakojant, kad Ameliją mylėjo ne tik vyras, bet ir išdavikas, dėl kurio Liudvikas žuvo, tačiau, iš tikrųjų, nebuvo tokios meilės. Be to, Amelija mūsų krašte net negyveno,“ – mintimis dalijasi mergina. Gabrielė taip pat stebisi, kodėl filme neliko smuikininko, kuris, kaip pasakojama, su muzika kviesdavęs sukilėlius.

Anot jos, kūryboje visko pasitaiko, todėl galbūt dar tam tikrų naujų detalių atsiras po spalio pradžioje suplanuotos paskaitos-diskusijos su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto magistrantu, Narbutų giminės tyrinėtoju Povilu Andriumi Stepavičiumi.

Vis dėlto esminių pokyčių jau neturėtų būti, todėl eišiškiečiai nieko nelaukę pasiskirstė ir vaidmenimis. Tiesa, kaip ir įprasta filmuose apie kovas, sukilimus, daugiau vaidmenų teko vaikinams, tačiau ir merginos turės ką veikti. Pagrindinis moteriškas – Amelijos – vaidmuo atiteko Martai, o štai Gabrielė įkūnys Liudviko Narbuto motiną, Evelina – valstietę sukilėlę ir t.t.

Jaunuoliai ne tik įsijaus į skirtingus vaidmenis, bet bus atsakingi ir už įvairius kitus su filmo kūrimu susijusius darbus. Vieni taps jaunaisiais režisieriais, kiti – dailininkais, dar kiti – garsistais, grimeriais ir t.t. „Kartu su Silvija būsim filmo dailininkės, todėl turim pasidomėti, kaip atrodė to meto aplinka, apranga, daiktai,“ – pasakoja Evelina.

Eišiškiečiai jau suka galvas, iš kur gauti XIX a. aprangos, ginklų ir kitos filmavimui reikalingos atributikos. Jaunuoliai svarsto, kad filmavimai galėtų vykti Gornostajiškių dvare, prie Eišiškių piliavietės ir kitose aplinkinėse vietovėse.

Komentarai
Komentarai: 0

Eišiškių jaunimas aptars būsimo filmo detales

2017-09-19

Šį trečiadienį (rugsėjo 20 d.) 13 val. Šalčininkų rajono (Eišiškių) jaunimas susitiks režisiere Jūrate Samulionyte ir nagrinės atskiras kuriamo filmo apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją scenarijaus vietas, svarstys, kaip būtų ...

Šį trečiadienį (rugsėjo 20 d.) 13 val. Šalčininkų rajono (Eišiškių) jaunimas susitiks režisiere Jūrate Samulionyte ir nagrinės atskiras kuriamo filmo apie 1863–1864 m. sukilimą, Narbutų giminės tragediją scenarijaus vietas, svarstys, kaip būtų galima jas kuo patraukliau, įdomiau pristatyti žiūrovui.

Jaunuoliai taip pat aptars filmo veikėjus, jų charakterius, kur būtų galima filmuoti atskiras filmo scenas ir kitus susijusius klausimus.

Komentarai
Komentarai: 0

© 2017 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.