Naujienos Apie komandą

Nemėžio jaunimas aiškinsis, kaip konstruojamas žiniasklaidos turinys

2018-01-29

Š. m. vasario 1 d. (ketvirtadienį) 12.30 val. vienoje pirmųjų projekto „Gyvenu laisvai!“ kūrybinių dirbtuvių Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo ...

Š. m. vasario 1 d. (ketvirtadienį) 12.30 val. vienoje pirmųjų projekto „Gyvenu laisvai!“ kūrybinių dirbtuvių Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje vyks medijų mokymai, kuriuos ves portalo „ru.delfi.lt“ vyriausiasis redaktorius Olegas Jerofejevas.

Mokymuose jaunuoliai iš pirmų lūpų išgirs, kaip konstruojamas medijų turinys, į ką jame reikėtų atkreipti dėmesį, ir pan.

KVIEČIAME DALYVAUTI!

Komentarai
Komentarai: 0

Pagirių jaunimas aiškinosi, kiek patikima informacija mus pasiekia

2018-01-23

Šį antradienį (sausio 23 d.) Vilniaus rajono Pagirių jaunimas dalyvavo medijų mokymuose kartu su projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu iš iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi. Jaunuoliai kartu su juo aiškinosi, kodėl ...

Šį antradienį (sausio 23 d.) Vilniaus rajono Pagirių jaunimas dalyvavo medijų mokymuose kartu su projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu iš iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi. Jaunuoliai kartu su juo aiškinosi, kodėl svarbu tikrinti informaciją, kaip tai daryti, ir pan.

„Po mokymų susimąsčiau, ar tikrai viskas, ką skaitau savo pamėgtuose puslapiuose, yra tiesa. Dainius parodė puslapius, kur galima patikrinti, ar tai nėra tik arabų pūtimas, ar galima įžvelgti bent krislą tiesos, – kalba Estela Marcinkevičiūtė. – Labai džiaugiuosi, kad tokie apsišvietę ir įdomūs žmonės dalinasi su mumis žiniomis.“

Jai antrina ir Marija Rudytė: „Kalbėjome kaip atskirti tikrą ir išgalvotą informaciją, kitaip dar vadinamą „fake news“. Mergina atkreipia dėmesį, kad svarbu išlikti budriam, kritiškam ne tik skaitant tekstą, bet ir peržiūrint vaizdus. „Nagrinėjom tekstą, kur buvo rašoma, kaip kariai per didžiulę audrą stovėjo lauke, kad pagerbtų nusipelniusio asmens atminimą. Paaiškėjo, kad prie teksto esanti nuotrauka buvo daryta prieš porą dienų, o smarkus lietus sumontuotas.“

Jaunuoliai tikina, kad buvo itin įdomu panagrinėti, kaip skirtingai galima suprasti, priimti tą pačią informaciją. Jie peržiūrėjo humoro laidos „Dviračio šou“ pelių Sūrskio ir Mauzerio interviu su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite.  Prieš interviu ji lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose ir štai šmaikštiesiems peliukams parūpo: ar Niujorke prezidentė nusipirko šeštą „iPhone’ą“? „Prezidentė pajuokavo, kad norėjo nusipirkti, bet viskas buvo išparduota. Kiekvienas žiūrovas, priklausomai nuo jo išsilavinimo, pasaulėžiūros, tokį atsakymą gali suprasti skirtingai. Labiau išprusęs žmogus pastebės paslėptą žinutę, vidutiniokas tik pasijuoks iš juokelio,“ – kalba Estela. Anot Marijos, Prezidentė tokiu atsakymu perdavė gilesnę žinią, kad ir „Amerikoje ne viskas prieinama, paguodė Lietuvos žmones, besiskundžiančius, kad pas mus nieko nėra“.

Jaunuoliai tikina, kad šis užsiėmimas paskatino juos būti budresniais, kritiškesniais. „Taip, būsiu akylesnė, nepriimsiu visko kaip gryno pinigo,“ – apibendrina Estela.

Komentarai
Komentarai: 0

Pagirių jaunimas diskutuos apie šaltinių patikimumą

2018-01-22

Š. m. sausio 23 d. 11.25 val. Vilniaus rajono Pagirių kūrybinėje dirbtuvėje vyks medijų raštingumo mokymai, kuriuos ves projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iš iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Diskutuodami ir ...

Š. m. sausio 23 d. 11.25 val. Vilniaus rajono Pagirių kūrybinėje dirbtuvėje vyks medijų raštingumo mokymai, kuriuos ves projekto „Gyvenu laisvai!“ vienas iš iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Diskutuodami ir atlikdami praktines užduotis, jaunuoliai aiškinsis, ar galima ir kuriais informacijos šaltiniais pasitikėti, kodėl svarbu tikrinti informaciją, kur ir kaip tai daryti, ir pan.

KVIEČIAME DALYVAUTI!!!

Komentarai
Komentarai: 0

Pagirių kūrybinėje dirbtuvėje lankysis ministrė Anna Ekström

2018-01-14

Š. m. sausio 16 d. (antradienio) popietę Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje, kur įsikūrusi projekto „Gyvenu laisvai!“ kūrybinė dirbtuvė, lankysis Švedijos gimnazijų, profesinio mokymosi ir mokymosi visą gyvenimą ministrė Anna Ekström.

15 val. ji ...

Š. m. sausio 16 d. (antradienio) popietę Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje, kur įsikūrusi projekto „Gyvenu laisvai!“ kūrybinė dirbtuvė, lankysis Švedijos gimnazijų, profesinio mokymosi ir mokymosi visą gyvenimą ministrė Anna Ekström.

15 val. ji susitiks su Pagirių gimnazijos direktore Aušra Mažoniene, apžiūrės mokyklą ir susipažins su jos bendruomene. Nuo 15.30 val. dalyvaus paskaitoje-diskusijoje apie XX a. pabėgėlius, kaip keitėsi tautų santykiai, požiūris vieni į kitus ir kokios priežastys nulėmė šiandieninį uždarumą, susiskaldymą. Paskaitą-diskusiją ves istorikas, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojas, Lietuvos šaulių sąjungos centro valdybos narys dr. Mindaugs Nefas, moderuos projekto „Gyvenu laisvai!” vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Švedijos ambasada yra vienas iš projekto „Gyvenu laisvai!“ partnerių. Projekto vykdytojai džiaugiasi ir dėkoja už prasmingą ir sėkmingą bendradarbiavimą.

Komentarai
Komentarai: 0

Pagirių kūrybinėje dirbtuvėje – paskaita-diskusija apie tautų santykius

2018-01-14

Ir naujais metais tęsiame projektą „Gyvenu laisvai!“ ir kviečiame į pirmąją šiemet paskaitą-diskusiją. Š. m. sausio 16 d. (antradienį) 15.30 val. Vilniaus rajono Pagirių kūrybinėje dirbtuvėje vyks paskaita-diskusija apie XX a. pabėgėlius, kaip keitėsi ...

Ir naujais metais tęsiame projektą „Gyvenu laisvai!“ ir kviečiame į pirmąją šiemet paskaitą-diskusiją. Š. m. sausio 16 d. (antradienį) 15.30 val. Vilniaus rajono Pagirių kūrybinėje dirbtuvėje vyks paskaita-diskusija apie XX a. pabėgėlius, kaip keitėsi tautų santykiai, požiūris vieni į kitus ir kokios priežastys nulėmė šiandieninį uždarumą, susiskaldymą.

Paskaitą-diskusiją ves istorikas, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojas, Lietuvos šaulių sąjungos centro valdybos narys dr. Mindaugs Nefas, o moderuos projekto „Gyvenu laisvai!” vienas iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Kūrybinėje dirbtuvėje taip pat lankysis ir paskaitoje-diskusijoje dalyvaus Švedijos gimnazijų, profesinio mokymosi ir mokymosi visą gyvenimą ministrė Anna Ekström.

KVIEČIAME DALYVAUTI!!!

Komentarai
Komentarai: 0

© 2018 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.